Punkt szczepień masowych na Powiślu

  • 05.05.2021, 16:41
  • Natalia Tryba
punkt-szczepien-masowych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od grudnia Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej stał się szpitalem węzłowym. W lecznicy odbywały się szczepienia związane z grupą pacjentów 0 oraz 1. Personel medyczny został już zaszczepiony, aktualnie trwa przyjęcie drugich dawek wśród nauczycieli. Ma się ono zakończyć do 9 maja.

- Jesteśmy też przygotowani do szczepień populacyjnych. To, co Państwo widzą za mną, to są namioty przygotowane do szczepień masowych. Obiekt został już odebrany przez NFZ i ma zgodę wojewody, więc czekamy tylko na decyzję o rozpoczęciu i szczepionkę.

Punkt będzie funkcjonował jak pozostałe obiekty tego typu. Każda osoba, która będzie miała wystawione skierowanie - będzie mogła się zaszczepić przeciwko COVID-19.

- Jesteśmy drugim Punktem Szczepień Masowych - drugi powstał w Szczucinie. Mamy mieć docelowo trzy zespoły szczepienne a planujemy szczepić od 1000 do 2000 osób tygodniowo. W zależności od dostępności szczepionki.

Warto dodać, że Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej wciąż działa jako jednoimienny. Pomoc otrzymują pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 

- W tej chwili zmniejszyło się obłożenie do około 50 procent w związku z zanikiem kolejnej fali. Jest taki okres wyczekiwania - czy będzie nawrót zachorowań, czy utrzyma się na tym samym poziomie.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie odcovidowany na samym końcu, jeżeli chodzi o Województwo Małopolskie. W pierwszej kolejności pozostałe szpitale będą zwalniane z obowiązku posiadania łóżek covidowych. Szpital w Dąbrowie jest gotowy, by przyjmować pacjentów z innych lecznic.


 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe