Potwierdzono przypadki indyjskiej mutacji COVID-19 na Śląsku. Zgromadzenie zakonne objęte kwarantanną

  • 05.05.2021, 16:11
  • TVN24/x-news
Potwierdzono przypadki indyjskiej mutacji COVID-19 na Śląsku. Zgromadzenie… TVN24/x-news
Katowice. U zakonnic ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach potwierdzono zakażenie indyjską mutacją COVID-19. Zgromadzenie zostało objęte kwarantanną, a budynku pilnuje policja. Dodatkowo na kwarantannę trafiło dziewięć osób, ktore miały kontakt z siostrami.

- Zgodnie z procedurami sanitarnymi cztery próbki wybrane losowo, spośród 17 pobranych, wysłano do Państwowego Zakładu Higieny i potwierdzono, że jest to wariant indyjski koronawirusa. Można przypuszczać, że wszystkie te osoby są zakażone tą mutacją dlatego policjanci pilnują tego budynku. W trakcie wywiadu epidemiologicznego, który był bardzo dokładnie prowadzony, ustalono, że siostry miały kontakt z księżmi czy też zakonnikami i dokładnie dziewięć osób trafiło do kwarantanny, które miały kontakt z siostrami – wyjaśniła Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe