Dwie kamienice zostaną wyburzone, aby mogło powstać kolejne rondo

  • 05.05.2021, 14:12 (aktualizacja 05.05.2021, 14:32)
  • Daria Kurczab
dwie-kamienice-zostana-wyburzone-aby-moglo-powstac-kolejne-rondo2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto chce wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Bandrowskiego. Aby do tego doszło, konieczne będzie wyburzenie dwóch kamienic. Zostanie też przebudowany odcinek drogi łączący planowane rondo z rondem na ul. Krakowskiej. Cała inwestycja została podzielona na dwa etapy.

- Pierwszy etap to będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, ul. Krakowskiej i Narutowicza. W ramach tego przedsięwzięcia również zostaną wykonane wloty do jazdy. Do tego ronda powstaną bajpasy, które pozwolą w łatwy sposób przemieszczać się autobusom, gdyż będą dla tego środka transportu dedykowane dodatkowe pasy ruchu - mówi Artur Michałek.

Kolejny etap przewiduje budowę nowego ronda.

- W drugim etapie zostanie wykonane rondo na skrzyżowaniu ulicy Bandrowskiego z ulicą Narutowicza, jak również przebudowany zostanie odcinek ulicy Sikorskiego - mówi Artur Michałek.

Inwestycja będzie wiązała się z rozbiórką dwóch budynków.

- Nie obędzie się tam na pewno bez wyburzeń. Dlatego też taka organizacja ruchu, taka geometria skrzyżowania wymaga większego obszaru, żeby można było zlokalizować rondo. Tutaj wykonanie takiego dużego przedsięwzięcia wiąże się z uruchomieniem procedury ZRID. W związku z powyższym będzie to wymagało wypłatę stosownych odszkodowań dla właścicieli gruntów - mówi Artur Michałek.

Miasto podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej

- Na tę chwilę zakontraktowaliśmy firmę, która wykonuje dokumentację projektową, szacujemy, że jeszcze w tym roku tę dokumentację nabędziemy. Zostanie ona wykonana i w przyszłym roku rozpoczniemy już pracę związane z wykonaniem tego węzła. One również zostaną podzielone na 2 etapy realizacji- mówi Artur Michałek.

Na czas realizacji inwestycji przewidziane zostaną odpowiednie objazdy.

 - Żeby zminimalizować skutki i utrudnienia w ruchu wynikające z realizacji tej inwestycji stosowne objazdy zostaną wyznaczone – mówi Artur Michałek.

Warto dodać, że miasto na pierwszy etap tej inwestycji otrzymał 9,5 miliona złotych z Funduszy Inwestycji Lokalnych.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
m.szu
m.szu 05.05.2021, 20:45
Hmmm, powstaną "bajpasy" aż tak z Tarnowem źle, że trzeba mu bajpasów??
Jogi
Jogi 05.05.2021, 19:25
No tak trzeba aż dwie kamienice ludziom wyburzyć bo trochę parkingu zabrać ZOMO to nie wolno.. wgl co za chory pomysł to drugie rondo... zacznijcie od tej gruzji co jest na owintarze a pożniej dojazdy,z resztą jest tyle ważniejszych rzeczy opcji do zrobienia w tym mieście ale nie ważne.. ostatni niech zgasi światło w tym tarnuffku

Pozostałe