Brzesko. Nietrzeźwy ojciec opiekował się 2-tygodniowym niemowlęciem

  • 04.05.2021, 14:55
  • Natalia Tryba
Brzesko. Nietrzeźwy ojciec opiekował się 2-tygodniowym niemowlęciem
W poniedziałek (03.05.br.) policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie o tym, że matka 2-tygodniowego dziecka, która jak wynikało z ustaleń nadużywa alkoholu, pozostawiła dziecko pod opieką jego ojca, a który nie potrafił się nim zająć. Policjantów powiadomił kurator, który właśnie przyszedł do tej rodziny.

Policjanci w rozmowie z 36- letnim mężczyzną ustalili, że matka dziecka kilka godzin wcześniej wyszła z domu nie mówiąc, gdzie wychodzi oraz kiedy do domu powróci. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jest on nietrzeźwy. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu. Z uwagi na brak możliwości zapewnienia prawidłowej opieki nad dzieckiem powiadomiono zespół ratownictwa medycznego, który zabrał niemowlę do szpitala na oddział pediatrii. W wyniku przeprowadzonych w szpitalu badań okazało się również, że w organizmie dziecka stwierdzono śladowe ilości alkoholu. Dokumentacja w tej sprawie trafiła do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy.

Pamiętajmy, że policjanci reagują na każdą wiadomość o opiekunach pod wpływem alkoholu. Istotne jest, aby zgłaszać każdy przypadek. Bardzo często dzięki szybkiej interwencji sąsiadów, przechodniów czy innych osób funkcjonariusze mogą zapobiec tragedii.

Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe