W Tarnowie powstaje węzeł przesiadkowy w pobliżu skrzyżowania ulic Dworcowej i Krakowskiej

  • 04.05.2021, 13:27
  • Daria Kurczab
w-tarnowie-powstaje-wezel-przesiadkowy-w-poblizu-skrzyzowania-ulic-dworcowej-i-krakowskiej2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od tygodnia trwają prace w zakresie budowy węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej oraz ul. Krakowskiej w Tarnowie. Pracami zajmuje się miejska spółka- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które złożyło najtańszą ofertę i wygrało przetarg. Kierowcy, którzy tamtędy przejeżdżają, muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami w ruchu, ponieważ robotnicy zajmują część pasa ruchu.

-W pierwszej kolejności roboty budowlane zostały zainicjowane w rejonie ulicy Dworcowej. W tej chwili prowadzone są prace związane z remontem nawierzchni pod parking. W tym rejonie dodatkowo znajdzie się jeszcze zadaszenie dla rowerów – mówi Artur Michałek.

Przewidziane jest też miejsce na nieskomplikowane naprawy jednośladów. Wiata pomieści kilkadziesiąt rowerów, które będzie można zostawić i przesiąść się na inny środek transportu publicznego. Cała inwestycja została podzielona na dwa etapy.

- Ten, o którym wcześniej mówiłem, który jest realizowany i drugi w rejonie ulicy Krakowskiej. Tam zostanie wydłużona zatoka postojowa dla autobusów. Również wydłużony zostanie peron. Powstaną nowe zadaszenia na długości węzła przesiadkowego, powstanie ścieżka rowerowa. To już będzie wydzielony ciąg o nawierzchni asfaltowej – mówi Artur Michałek.

Dodatkowo ustawione zostaną tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, które będą kompatybilne z systemem PKP, które będą wyświetlały godziny odjazdów pociągów. Roboty mają kosztować nieco ponad milion złotych.

- Jest to inwestycja związana z integracją transportu publicznego. Jest dofinansowana ze źródeł europejskich – mówi Artur Michałek.

Inwestycja ta zakończy się na przełomie tego i przyszłego kwartału.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe