W regionie powstaną tężnie solankowe. Gmina Tarnów wybuduje aż trzy takie obiekty

  • 30.04.2021, 15:02
  • Wioletta Zarębska
w-regionie-powstana-teznie-solankowe-gmina-tarnow-wybuduje-az-trzy-takie-obiekty.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już w tym roku w gminie Tarnów powinna powstać pierwsza tężnia solankowa. Będzie ona zlokalizowana w centrum wsi Woli Rzędzińskiej. Na ten cel samorząd otrzymał milion złotych rządowego wsparcia.

- Bardzo dobra wiadomość dla nas spłynęła z Warszawy. Dostaliśmy wsparcie milion złotych na budowę pierwszej tężni solankowej w Woli Rzędzińskiej. Mieliśmy już zapisane pieniądze w budżecie – środki własne – w związku z tym można częściowo te środki własne zwolnić i myśleć już o budowie drugiej tężni w Tarnowcu. W tym momencie zlecamy również projekt na budowę tężni w Koszycach Wielkich – wyjaśniał wójt Grzegorz Kozioł.

Samorząd planuje, że każda z tężni powstanie w innej części gminy. W ten sposób będzie z nich mogło korzystać więcej mieszkańców.

- Zalety są podwójne. Z jednej strony mieszkańcy nie będą musieli wyjeżdżać nad morze, żeby przechodzić kurację jodową, druga taka zaleta, że to będą takie miejsca rekreacji, spokoju, wyciszenia, wypoczynku, więc będą sobie mieszkańcy mogli przyjść, usiąść, porozmawiać. Trzecia zaleta to jest taka rehabilitacja postcovidowa – tłumaczył wójt Grzegorz Kozioł.

Oprócz budowy tężni gmina Tarnów planuje zadbać o ilość zieleni w centrach wsi.

- Te centra we wcześniejszych latach wybudowaliśmy, ale one mają architekturę taką bardziej betonową, natomiast teraz na skutek też sugestii mieszkańców, jak i sami uznaliśmy jako władze gminy, że należy teraz te centra wzbogacić o element zielony. O architekturę zieloną. Może o drzewa, krzewy ozdobne, krzewy i kwiaty miododajne – dodawał wójt gminy Tarnów.

W późniejszym czasie gmina Tarnów planuje wybudować tężnie także w Tarnowcu i Koszycach Wielkich. Według planów wójta Grzegorza Kozioła wszystkie te obiekty powinny powstać maksymalnie w przeciągu trzech lat. Według wyliczeń urzędników na ten cel będzie potrzebne w sumie od 3 do 4 milionów złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia
Zofia 05.05.2021, 17:05
Tak wydaje się nasze pieniądze ,władza się zatraciła w głupotach. Czy nie widzi pan dziurawych ulic ,brak chodników ?
Wkurzony
Wkurzony 03.05.2021, 12:41
Tak z czystej ciekawosci- kto to wycenial? Skoro dom 120m2 mozna wybudowac za 500tys a tu dziupla dla zuli za milion
Dramat
Dramat 03.05.2021, 12:38
Moze lepiej wydac te pieniadze na budowe jakiegos przedszkola? Proponuje zeby pan wujt przejechal sie po gminie zobaczyl jak wygladaja drogi, chodniki, te slawetne centa wsi itd. Kto sie na to zgodzil zeby za takie pieniadze budowac miejsce spotkan dla lokalnych lumpow.
Pawel
Pawel 03.05.2021, 12:08
Ludzie 3-4 miliony zlotych za przystanek autobusowy. Gdzie my żyjemy

Pozostałe