Tarnowska policja planuje kontrole w długi weekend majowy

  • 29.04.2021, 15:21
  • Wioletta Zarębska
tarnowska-policja-planuje-kontrole-w-dlugi-weekend-majowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wzmożone kontrole na drogach regionu zapowiada tarnowska policja w czasie długiego weekendu majowego. Kierowców sprawdzać będą zarówno patrole w oznakowanych radiowozach jak również funkcjonariusze w nieoznakowanych pojazdach. Na trasy regionu wyruszy także grupa SPEED.

- Apeluję i proszę od razu o zmniejszenie prędkości, bo na pewno będzie jeździła grupa SPEED, która będzie się temu przyglądała. Te kontrole będą bardzo częste i praktycznie, na każdych punktach, gdzie tylko można się spodziewać, że ta kontrola może być – z pewnością tam policjanci będą – zapowiada Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Policjanci planują także kontrolować obiekty, które zostały zamknięte na mocy rządowych rozporządzeń. Mowa tu o hotelach, restauracjach, siłowniach czy basenach.

- Należy się spodziewać, że policjanci z sanepidem jak i innymi służbami mogą się pojawić w tym czasie właśnie w tego typu obiektach. Mówimy tutaj o hotelach, hostelach, innego rodzaju punktach, w którym możemy wynająć pokój na jeden, dwa czy trzy dni – dodaje Paweł Klimek.

Mandaty mogą posypać się również za brak maseczki.

- W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny i dopóki ten reżim będzie obowiązywał musimy się do niego stosować, a policjanci będą go egzekwować. Musimy się liczyć z tym, ze jeśli nie będziemy zasłaniać ust i nosa w przestrzeni publicznej możemy się spotkać z konsekwencją mandatu karnego – ostrzegał rzecznik prasowy tarnowskich policjantów.

Dodajmy, że za brak maseczki grozi mandat do 500 złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe