Różowe skrzyneczki pomagają walczyć z ubóstwem menstruacyjnym. Dwie z trzystu w Polsce dotarły do Tarnowa

  • 28.04.2021, 15:24
  • Natalia Tryba
rozowa-skrzyneczka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnów dołączył do miast walczących z ubóstwem menstruacyjnym. Mają w tym pomóc różowe skrzynki, w których umieszczone będą m.in. podpaski i inne środki higieny. To inicjatywa organizacji społecznej, która wspiera wszystkie, miesiączkujące osoby.

- Mamy XXI wiek, rok 2021 i ciężko sobie wyobrazić, że są osoby, które ten dostęp do środków higienicznych mają utrudniony czy to ze względów ekonomicznych. Albo wchodzą do sklepu, odwracają głowę od środków higienicznych, bo muszą się skupić np. na środkach spożywczych, pieniądzach, które trzeba wydać na rachunki. Odmawiają sobie poczucia godności - mówi inicjatorka akcji w Tarnowie Greta Pękała.

Są to zazwyczaj osoby, które nie mają swoich pieniędzy m.in. uczniowie.

Temat ubóstwa menstruacyjnego jest szeroko poruszany na świecie. Głównie w krajach afrykańskich i azjatyckich, ale to nie znacz y, że problemu nie ma w Europie.

Te liczby niepokoją organizatorów akcji i stają się wyraźnym sygnałem, że akcje pomocowe są istotne.

Na ten moment w Tarnowie znajdują się dwie, różowe skrzyneczki. Pierwsza znalazła już swoje miejsce.

Jeśli uda się zdobyć wszystkie zezwolenia – skrzynka zostanie zamontowana. Druga szuka jeszcze miejsca. Trwają rozmowy, gdzie mogłaby zostać umieszczona. Wszystkie osoby i instytucje, które chciałyby pomóc proszone są o bezpośredni kontakt z inicjatorką akcji w Tarnowie.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe