Dąbrowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który pozbawił wolności młodą kobietę

  • 28.04.2021, 11:25
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
zatrzymanie-28-latka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dyżurny dąbrowskiej jednostki policji otrzymał nietypowe zgłoszenie o wybiciu szyby w pojeździe marki Smart. Według relacji 19-letniego kierowcy smarta uszkodzenia miał dokonać 28-letni mężczyzna poruszający się BMW, który wcześniej wymusił zatrzymanie smarta na rondzie w Gruszowie Małym i uderzył ręką w szybę od strony pasażerki pojazdu. Szyba została rozbita a jadący smartem uciekli w rejon  obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie pasażerka wysiadła.  

Zgłaszający podał, że podłożem ataku kierowcy BMW  mógł być fakt, że podróżująca z nim w smarcie, 21-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego kilka dni wcześniej złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę w postaci kierowania gróźb pozbawienia jej życia przez tego 28-latka, a jej byłego partnera - mówi asp. Ewelina Fiszbain.

Prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania i kontaktu z kobietą.  Zgłaszający interwencję przekazał jeszcze jedną ważną, a zarazem bardzo niepokojącą informację.

 Po tym jak pasażerka wysiadła, nie ma z nią kontaktu i 19-latek obawiał się, że były partner mógł ją napaść. Wobec zaistniałej sytuacji w dąbrowskiej jednostce Policji ogłoszono alarm dla wszystkich funkcjonariuszy, liczyła się każda minuta. Mundurowi przeszukiwali cały powiat drogi boczne, wjazdowe i wyjazdowe, rejon obwodnicy, gdzie ostatnio agresywny 28-latek był widziany - dodaje rzeczniczka.

W trakcie przeczesywania zakamarków miasta na parkingu byłego dworca PKP patrol zauważył zaparkowane bmw. Policjanci sprawdzili samochód, był zamknięty, choć ciepła pokrywa silnika wskazywała, że kierowca nie dawno się nim poruszał. Do poszukiwania 28-latka został użyty pies patrolowo – tropiący, który wskazał trasę ucieczki poszukiwanego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej. 

Kierowca bmw  ukrywał się pod kontenerem na terenie jednego z przedsiębiorstw.  Ponieważ w  trakcie czynności, okazało się, że kobiecie udało się uwolnić od napastliwego mężczyzny, lecz wcześniej ten  siłą przetrzymywał ją w aucie i groził jej,  28-latek został zatrzymany - mówi Ewelina Fiszbain.

22 kwietnia podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzuty kierowania gróźb karalnych, bezprawnego pozbawienia wolności 21 -latki oraz znieważenia policjanta. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd  na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy wobec  28-latka.  
 

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe