Linia nr 3 będzie kursować do Białej

  • 27.04.2021, 15:28
  • Wioletta Zarębska
linia-nr-3-bedzie-kursowac-do-bialej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już niedługo mieszkańcy Białej będą mogli dojechać do swojej miejscowości komunikacją miejską. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które zostanie zawarte przez gminę Tarnów i miasto Tarnów. Tym samym Biała będzie jedyną miejscowością w regionie, w której mieszkańcy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej.

- Po kupiecku, ale patrząc na Tarnów bardziej przychylnie, żeby miało większe korzyści finansowe zaproponowałem kwotę aż 45 tysięcy złotych dla miasta Tarnowa za samo otwarcie drzwi, za obsługę również mieszkańców Białej – wyjaśnia wójt Grzegorz Kozioł.

Warto nadmienić, że autobus linii 3, aby zawrócić i tak musiał dojechać do centrum Białej, bo na granicy miasta nie ma specjalnej zatoki. Ta praktyka była przyczynkiem do rozpoczęcia rozmów. Miasto przystało na propozycję wójta Grzegorza Kozioła, jednak zaproponowało wyższą kwotę.

- Nie tak wprost, ale jasny jest przekaz, że kwota by wynosiła około 65 tysięcy złotych, więc to jest tak trochę nie po kupiecku, ponieważ całą kwotę byśmy musieli zapłacić – dodaje wójt gminy Tarnów.

Warto wyjaśnić, że obecnie prywatnemu przewoźnikowi gmina Tarnów za obsługę mieszkańców Białej płaci właśnie 65 tysięcy złotych.

- Jedyny zysk byłyby dla mieszkańców. Białej. W związku z tym przyjmujemy te warunki, poniewaz jeżeli mają skorzystać mieszkańcy, a my na tym nie stracimy, to jest korzyść dla nas – mówi Grzegorz Kozioł.

Obecnie dopracowywane są ostatnie szczegóły porozumienia między miastem Tarnowem a gminą Tarnów. Zdaniem wójta Grzegorza Kozioła linia nr 3 będzie obsługiwać mieszkańców Białej w przeciągu maksymalnie dwóch miesięcy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe