Ruszyły zapisy na szczepienia dla osób z roczników 1970-2000

  • 27.04.2021, 14:49
  • Daria Kurczab
ruszyly-zapisy-na-szczepienia-dla-osob-z-rocznikow-1970-2000.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Osoby urodzone w latach 70. mogą od środy rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień, które zgłaszają zwiększone zainteresowanie szczepieniami.

- Styczeń, luty, marzec zaszczepiliśmy około 900 osób w ciągu 3 miesięcy, a już w tej chwili w kwietniu mamy prawie 1000, więc po prostu przyszło dużo więcej szczepionek do Polski i myśmy też dostaliśmy oferty, z których skorzystaliśmy – mówi Krystyna Mierzejewska.

- Wstąpiliśmy do NFZ o zwiększenie potencjału naszego punktu szczepień, który jest zlokalizowany przy ul. Pułaskiego. Ten punkt jest współdzielony, bo szczepimy również na Szkotniku i dostaliśmy właśnie zgodę na 400 szczepionek w ciągu tygodnia, więc mam nadzieję, że niebawem ta ilość szczepionek do nas przybędzie, a zarazem i przepustowość naszego punktu szczepień się zwiększy - mówi Aneta Cebulak.

Zastrzyki przeciw COVID-19 wykonuje się preparatami firm Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Trzy pierwsze są dwudawkowe. Na rynku od połowy kwietnia dostępne są też szczepionki jednodawkowe.

 - Zainteresowanie oczywiście jest szczepieniami. W tym tygodniu mieliśmy dodatkowo szczepionkę Johnson & Johnson 250 dawek i wszystko było dobrze, dopóki też nie pokazały się doniesienia medialne - mówi Krystyna Mierzejewska.

 - Nie ukrywam, że pacjenci bardzo często dzwoniąc do nas, rejestrując się na szczepionkę, pytają, czy jest możliwość zaszczepienia się preparatem Pfizer - mówi Aneta Cebulak.

Seniorzy, w dalszym ciągu mają pierwszeństwo w kolejce do szczepień.

- Seniorzy cały czas mają priorytet i najbardziej nadal mogą się zarejestrować – mówi Aneta Cebulak.

Od środy 28 kwietnia ruszy Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. We wtorek ma tam dotrzeć pierwsza partia szczepionek firmy Pfizer i w środę rozpocząć się ich podawanie.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe