Region. Gminy i powiaty z rządowym wsparciem

  • 23.04.2021, 13:02
  • Wioletta Zarębska
region-gminy-i-powiaty-z-rzadowym-wsparciem.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne środki zostały przekazane dla samorządów z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Czeki na ręce przedstawicieli gmin i powiatów przekazał wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który wyjaśnia, że w tym rozdaniu tylko do gmin powiatu tarnowskiego trafiło ponad 20 milionów złotych.

- Są to środki, które przeznaczył rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego na wsparcie różnego rodzaju inwestycji lokalnych. Są one bezpośrednio kierowane do samorządów, dlatego, że to samorządowcy najlepiej wiedzą co jest potrzebne i jakie zadania powinny być wykonane w pierwszej kolejności – mówił wicewojewoda małopolski, Ryszard Pagacz.

Wśród wniosków, na które można był uzyskać rządowe wsparcie były zadania dotyczące inwestycji w szkołach i żłobkach, szpitalach, a także związane z modernizacjami dróg, ścieżek rowerowych oraz poprawą bezpieczeństwa.

- Otrzymaliśmy dla powiatu dąbrowskiego 2 300 000 złotych na dwa zadania. Pierwsze to będzie termomodernizacja naszej szkoły średniej – Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej – bardzo się cieszymy z tych pieniędzy, ponieważ w tym roku przypada stulecie istnienia tej szkoły, dlatego te inwestycje są dla nas bardzo ważne. Drugie zadanie to jest milion złotych dla szpitala dąbrowskiego – tutaj dyrekcja planuje kolejne inwestycje – wyjaśniał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

- 1 100 000 zł czekają już zadania na spożytkowanie tych pieniędzy. To jest 800 000 złotych na modernizację drogi wraz z przebudową zjazdów indywidualnych, konserwacją rowów w miejscowości Sieradza. Kolejne 300 000 złotych będzie przeznaczone na termomodernizację czterech budynków szkoły w Sieradzy, Odporyszowie, Gorzycach i Bobrownikach Wielkich – wyjaśniała burmistrz Miasta i Gminy Żabno, Marta Herduś.

W sumie na terenie subregionu tarnowskiego zostanie wykonane 176 zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Bardzo potrzebne pieniądze dla samorządów, zwłaszcza w dobie pandemii, albo wychodzenia z kryzysu pandemicznego. To są środki, które będą wspierały rozwój inwestycji w samorządach i będą służyły mieszkańcom – mówiła posłanka Urszula Rusecka.

- Bardzo duża kwota, którą rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczył na dofinansowanie małych Ojczyzn, czyli miejsc dla nas bardzo ważnych, w których żyjemy, funkcjonujemy, w których tak naprawdę całe życie zawodowe i osobiste skupia się. Bardzo wiele ciekawych pomysłów ze strony samorządowców. Przejrzałam wszystkie projekty, naprawdę większość z nich jest bardzo ciekawa, to też trzeba wspomnieć, bo wychodzimy naprzeciw wszystkim propozycjom naszych mieszkańców – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

W uroczystości rozdania czeków przez wicewojewodę małopolskiego udział wzięli posłowie z regionu oraz przedstawiciele samorządów, które otrzymały rządowe środki.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe