O konwencji programowej Porozumienia i inauguracji działalności Młodej Prawicy

  • 22.04.2021, 16:03
  • Wioletta Zarębska
o-konwencji-programowej-porozumienia-i-inauguracji-dzialalnosci-mlodej-prawicy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
O konwencji programowej Porozumienia Jarosława Gowina, która miała miejsce w ubiegłą sobotę mówił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej poseł Stanisław Bukowiec. Jak zaznaczał dyskusja, którą przeprowadzono w partii oscylowała wokół tematu obecnej i postpandemicznej Polski. Poruszane zagadnienia dotyczyły m.in. państwa, samorządności, gospodarki, czy służby zdrowia.

- Rozmawialiśmy o państwie, o tym jak ono powinno funkcjonować w tym czasie. Rozmawialiśmy o roli samorządów, miałem przyjemność prowadzić panel dotyczący samorządów. Opowiadałem się za silnym samorządem, za który samorządem jest jak najbliżej obywateli. Rozmawialiśmy na temat służby zdrowia, która przechodzi bardzo trudny czas. Mówiliśmy o integracji europejskiej, czyli o czymś, co jest w tej chwili bardzo istotne z uwagi na trwające prace nad funduszem odbudowy. Mówiliśmy o bezpieczeństwie, o tych wszystkich zagadnieniach, o których rozmawiają Polacy – relacjonował poseł Stanisław Bukowiec.

Konferencja prasowa, która odbyła się na placu Sobieskiego w Tarnowie była też pretekstem do zainaugurowania działalności Stowarzyszenia Młoda Prawica.

- Młoda Prawica to jest organizacja o charakterze centroprawicowym, konserwatywno-liberalnym i umiarkowanym. Nasze najważniejsze idee to nowoczesny patriotyzm, przywiązanie do tradycyjnych wartości i wolny rynek, wolność gospodarcza. Chcemy też działać w innych miastach regionu, takich jak, chociażby Brzesko, Bochni, Dąbrowa Tarnowska czy nieco odległe Proszowice i Wieliczka. Chcemy działać na rzecz społeczności lokalnych, aktywizować młodych ludzi – wyjaśniał lider struktur małopolskiej Młodej Prawicy, Sebastian Maciejko.

- Inaugurując powstanie Młodej Prawicy w naszym okręgu chcielibyśmy przedstawić pierwsze nasze działanie. Jak wiemy trwa program szczepień, mamy nadzieję, że będzie on sukcesywnie przebiegał. Chcielibyśmy się w niego włączyć i pomóc osobom starszym, osobom, które tej pomocy potrzebują. Przede wszystkim nasza pomoc opierała się będzie o informowanie. Zapraszamy do kontaktu przez naszego maila oraz Facebooka. Również oferujemy – w jakiś takich bardziej trudnych przypadkach – pomoc fizyczną, czyli chociażby dowóz do punktu szczepień, czy zrobienie zakupów – mówił Damian Bogacz, lider struktur Młodej Prawicy w okręgu tarnowskim.

Stowarzyszenie Młoda Prawica w Polsce ma kilkuset członków.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe