W Luszowicach znaleziono pociski artyleryjskie z II wojny światowej

  • 22.04.2021, 15:00
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
W Luszowicach znaleziono pociski artyleryjskie z II wojny światowej

Wczoraj (21.04. br.) w godzinach południowych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia w Luszowicach na terenie posesji prywatnej wystających z ziemi przedmiotów przypominających niewybuchy. Na miejsce został skierowany policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym, który potwierdził, że są to dwa pociski artyleryjskie o długości ok. 55 cm, pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Niewybuchy oraz miejsce ich odnalezienia było zabezpieczane przez policjantów do czasu przyjazdu saperów.

Dzisiaj w godzinach południowych na miejsce przyjechali żołnierze z jednostki wojskowej w Rzeszowie, którzy w trackie wydobycia z ziemi dwóch pocisków ujawnili jeszcze jeden niewybuch. Niebezpieczne pozostałości po wojnie zostały przetransportowane na poligon celem neutralizacji.

W związku z trwającymi o tej porze roku pracami polowymi, zdarza się odnajdowanie na terenach rolniczych i w przydomowych ogrodach wybuchowych pozostałości z II Wojny Światowej. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe