Powiat tarnowski łata pozimowe dziury

  • 20.04.2021, 17:18
  • Gabriela Kudła
dziury-na-drogach-w-powiecie-tarnowskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tegoroczna zima spowodowała, że na drogach w powiecie tarnowskim pojawiło się dużo uszkodzeń. Niektóre drogi czeka generalny remont, dlatego starostwo na pozimowe naprawy przeznaczyło 2,5 miliona złotych. W ramach tych prac całkiem nowa nawierzchnia pojawi się na w sumie 8 kilometrach dróg w powiecie. W najgorszym stanie znajdują się odcinki dróg w gminach Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski i Szerzyny.

 - Tam po pierwsze teren jest górzysty, przede wszystkim mamy tam duży transport drewna, jeżeli chodzi o naszych rzemieślników, którzy wykonują wyroby z drewna. W związku z tym, że zima była taka, a nie inna, te samochody również dołożyły do tego zniszczenia swoją pewną porcję i to znaczną, dlatego, że to są nierzadko samochody ważące ponad 40 ton. Dlatego też te drogi są bardzo zniszczone - mówi Roman Łucarz, starosta powiatu tarnowskiego.

Przetarg na remont został już ogłoszony, starostwo chce, aby do końca maja  podpisana została umowa na wykonanie prac remontowych. 

- Maksymalnie do połowy lipca chcielibyśmy, żeby te drogi zyskały nową nawierzchnię - dodaje Roman Łucarz.

Przeznaczone na remonty dróg  środki pochodzą z tak zwanych wolnych środków z roku ubiegłego. 

 - Jeżeli by powstały jakieś oszczędności na innych naszych inwestycjach, to wiemy, że te potrzeby jeżeli chodzi o drogi, są dużo większe, dlatego w tym roku będziemy jeszcze przeznaczać dużo większe środki, ale w tej chwili są one trudne do oszacowania dlatego, że musimy rozstrzygnąć inne przetargi, dotyczące innych inwestycji. Zobaczymy, jakie będą oszczędności i już w tej chwili wiem, że takie środki na te drogi będziemy musieli przeznaczyć, a żeby zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące pozimowej naprawy tych dróg - dodaje starosta tarnowski.

Wszystkie drogi powiatowe monitorowane są przez wyznaczonych inspektorów.   

- Każda gmina jest pod opieką jednego inspektora, dlatego też na bieżąco są te drogi monitorowane, jest oceniany ich stan i właśnie teraz po zimie został oceniony przez poszczególnych inspektorów i zebrany w zbiorczą tabelę. My te drogi najgorsze wizytowaliśmy, sam osobiście byłem na tych drogach i zadecydowaliśmy, że te 8 kilometrów dróg to te najgorsze, które muszą być naprawione w pierwszym etapie - mówi Roman Łucarz.


Dodatkowo wyremontowane mają być także fragmenty tras w Kowalowej, Joninach oraz Zalasowej. Władze powiatu zapewniają, że zrobią, co mogą, aby po drogach powiatowych jeździło się bezpiecznie. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe