Powiat tarnowski wiąż czeka na decyzję rządu ws. remontu mostu w Ostrowie

  • 20.04.2021, 16:43
  • Wioletta Zarębska
powiat-tarnowski-wiaz-czeka-na-decyzje-rzadu-ws-remontu-mostu-w-ostrowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat tarnowski nadal czeka na decyzję rządu w sprawie przyznania dofinansowania na II etap remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że chodzi o około 80 % kosztów inwestycji. Na razie z Warszawy płyną zapewnienia, że takie wsparcie będzie.

- Jeszcze oficjalnego pisma pana premiera nie mamy, czekamy z niecierpliwością, bo wiemy, że chociaż mamy trzy miesiące związania umową z firmą, która wygrała – więc to spokojnie nawet do połowy czerwca – ale w związku z tym, że naszym planem jest oddanie tego mostu przed końcem tego roku, to chcemy żeby najpóźniej do połowy maja, ta umowa została podpisana, wtedy niezwłocznie będzie przekazany plac budowy, ażeby firma zdążyła – wyjaśniał starosta tarnowski Roman Łucarz.

Przypomnijmy, że w połowie marca przetarg na II etap remontu przeprawy wygrała firma Wolmost z Rzeszowa.

- To jest rzeszowska firma mająca duże doświadczenie w budowie mostów. To jest takie konsorcjum jeszcze z Budostalem Kielce, czyli właściwie to są te dwie firmy, ale wiodącą jest właśnie Wolmost – przypominał Roman Łucarz.

Firma zobligowała się, że inwestycję wykona za około 27,5 miliona złotych. Przypomnijmy, że powiat szacował, że za ten remont trzeba będzie zapłacić nawet 39,5 miliona złotych.

- Widzimy, że w przetargu ceny spadły o 30 %, było duże zainteresowanie firm. Dziewięć firm się ubiegało o tę inwestycję, w związku z tym i ceny bardzo poszły w dół – dodawał starosta tarnowski.

II etap remontu będzie obejmował poziomą konstrukcję mostu.

- Mówimy tu o tej konstrukcji poziomej, mówimy tu również o tym żeby ten most był przejezdny, natomiast wszystkie prace wykończeniowe łącznie z przesunięciem kanalizacji gminy Wierzchosławice z tej platformy tymczasowej. Te prace mogą mieć już miejsce po uruchomieniu przejazdu przez ten most – dodawał Roman Łucarz.

Starostwo powiatowe chce by most w Ostrowie był przejezdny już końcem tego roku. To wszystko zależy jednak od tego, kiedy firma będzie mogła rozpocząć prace remontowa, a to z kolei jest zależne od tego, kiedy rząd podejmie decyzję w sprawie dofinansowania tej inwestycji.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe