Aktywność fizyczna łagodzi stres wywołany pandemią

  • 19.04.2021, 14:52
  • Daria Kurczab
untitled2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami z powodu epidemii siłownie oraz kluby fitness, w których zwykle jesteśmy aktywni, są czasowo zamknięte. W tym czasie wiele osób wykonuje prace zdalnie, a niektórzy przebywają na ścisłej kwarantannie. Siedzący tryb życia i niski poziom aktywności fizycznej mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, a także samopoczucie. Dodatkowo narażeni jesteśmy na stres związany z izolacją czy też samą sytuacją pandemii i wiadomościami, jakie do nas docierają. Zapytaliśmy, czy aktywność fizyczna oraz techniki relaksacyjne są niezbędne dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego w tym okresie.

- Są ogromne potrzeby, jeśli chodzi o dbanie, o aktywność fizyczną, przynajmniej w kręgu naszych klubowiczów i osób, które są związane z klubem. Myślę, że też większości osób z Tarnowa i okolic, które są aktywne w różnych dziedzinach sportu. Niestety musimy, troszeczkę ograniczać aktywność w klubie i szukać innych form aktywności – Jacek Brzeziński.

Podczas pandemii i regularnych wideokonferencji towarzyszących pracy zdalnej kobiety częściej widują własną twarz, więc wiele z nich odkrywa potrzebę poprawienia czegoś w swoim wyglądzie.

- Nawet w tak ciężkich czasach popyt na usługi jest branży beauty nie zmalały. Chcemy pięknie wyglądać nadal cały czas. Dzięki możliwości pracy zdalnej widzimy zwiększone zainteresowanie usługami z zakresu kosmetologii, jak i również medycyny estetycznej – mówi Jowita Pamuła.

Badania naukowe wskazują, że aktywność fizyczna może w znaczącym stopniu wpływać na poprawę kondycji psychicznej, stanowiąc doskonałe narzędzie zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe