Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie otrzymało trzy nowe ambulanse

  • 16.04.2021, 19:48
  • Natalia Tryba
karetki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie otrzymało trzy nowe ambulanse, które zakupione zostały ze środków przeznaczonych przez rząd na walkę z COVID-19. W symbolicznym przekazaniu karetek tarnowskim ratownikom medycznym uczestniczyli Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka.

Jedna z karetek, z napędem na dwa koła, przekazana została do punktu wyjazdowego w Mościcach. Koszt jej zakupu wyniósł 430 tys. zł. Pozostałe dwie trafią do Tuchowa i Gromnika. Z tego względu, że są to tereny górzyste, samochody będą mieć napęd na cztery koła. Ich łączy koszt to 900 tys. zł.

- Są to karetki najnowocześniejsze, jakie obecnie są dostępne na rynku. Gwarantują lepsze warunki pracy dla ratowników, ale też szybsze dotarcie do osoby wzywającej pomocy – powiedział starosta Roman Łucarz.

Starosta poinformował, że wojewoda zwiększył ilość zespołów ratowniczych dla Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Dzięki temu m.in. karetka w Lisiej Górze będzie stacjonowała przez całą dobę.

Warto zauważyć, że w ubiegłym roku tarnowskie Pogotowie otrzymało 8 nowych karetek, a Ministerstwo Zdrowia obiecało w tym roku jeszcze jedną. Na 14 zespołów ratunkowych będzie więc 12 najnowszych ambulansów wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt.

Poseł Józefa Szczurek-Żelazko podkreśliła, że rząd mocno wspiera obszar ratownictwa medycznego. – Umiejętności ratowników są nieocenione, ale niezwykle ważny jest również sprawny samochód z dobrym wyposażeniem. Takie pojazdy zapewniamy profesjonalnej kadrze w Tarnowie – stwierdziła.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe