Pożyczka czy kredyt - co jest lepsze dla twojej firmy?

  • 16.04.2021, 10:19
  • Artykuł partnera
Pożyczka czy kredyt - co jest lepsze dla twojej firmy?

Każdy z nas prędzej lub później stanie przed koniecznością wzięcia pożyczki, lub kredytu. Może postanowiłeś przenieść się w końcu na swoje i kupić własne mieszkanie, a może otwierasz firmę i musisz zainwestować. Niezależnie od twojego celu i kierujących tobą motywów, istnieje wiele firm, które są w stanie ci pomóc.

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego jest możliwe zarówno w bankach, które udzielają kredytów, jak i w firmach pozabankowych, które udzielają pożyczek. Obydwa te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, znajdując zastosowanie w codziennym życiu. W tym krótkim artykule przyjrzymy się różnym formom uzyskiwania pieniędzy, skupiając się na przedsiębiorcach.

Dofinansowanie dla firm — kredyt w banku czy pożyczka?

Pożyczki i kredyty dla firm to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, szczególnie tych początkujących. Wpadłeś na genialny pomysł na biznes, ale nie posiadasz funduszy na jego realizację? A może chcesz rozwinąć istniejącą już firmy, aby w przyszłości zwiększyć swoje zyski?

W każdej z tych sytuacji z pomocą przychodzą banki oraz firmy pozabankowe. Dofinansowanie dla firm możliwe jest w obydwu tych podmiotach. Co jednak wybrać dla swojej firmy — kredyt czy pożyczkę?

Czym różni się kredyt od pożyczki?

Kredyty dla firm zwykle wiążą się z niższym oprocentowaniem oraz korzystniejszym warunkami spłaty niż pożyczki. Niestety, wiążą się one również z koniecznością spełnienia szeregu wymogów formalnych, dostarczenia wielu dokumentów, a ostatecznie decyzja o zaakceptowaniu lub odrzuceniu wniosku o kredyt, często dzieje się poza naszą możliwością działania.

Banki, rozpatrując wnioski o kredyt, kierują się szeregiem skomplikowanych obliczeń, dokładne prześwietlając profil potencjalnego pożyczkobiorcy. Dlatego o odrzucenie wniosku nie trudno. Nawet jeśli wniosek o kredyt miałby zostać rozpatrzony pozytywnie — zazwyczaj wiąże się to ze znacznym nakładem czasowym.

Kredyty mają więc oczywiście swoje plusy. Ich koszta są zwykle mniejsze niż pożyczek. Obarczone są jednak szeregiem wad. Co, jeśli przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na czekanie, lub odmówiono mu kredytu w banku?

Pożyczka w firmę pozabankowej — alternatywa dla kredytu

Rozwiązaniem problemów, z którymi mogliśmy spotkać się w banku, są pożyczki dla firm. Czas oczekiwania na pieniądze jest w tym przypadku zwykle znacznie krótszy, a cały proces ubiegania się o pożyczkę prostszy, niż w przypadku banków.

Należy jednak zachować ostrożność — istnieje wiele nieuczciwych firm żerujących na niewiedzy i nieuwadze swoich pożyczkobiorców. Dlatego przed 

undefined

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe