Zauważył leżącego w rowie zakrwawionego 44-latka. Policjant z Tuchowa uratował życie mężczyzny

  • 14.04.2021, 11:51
  • Natalia Tryba
Zauważył leżącego w rowie zakrwawionego 44-latka. Policjant z Tuchowa…
Wczoraj rano, po nocy spędzonej w lesie, przy zabezpieczaniu miejsca znalezienia powojennego pocisku artyleryjskiego w Swoszowej, sierżant sztabowy Artur Turaj z komisariatu w Tuchowie wracał do swojej jednostki. Około ósmej przejeżdżał drogą prowadzącą do Jonin, gdy kątem oka zobaczył coś w przydrożnym rowie po lewej stronie jezdni. Postanowił zawrócić i sprawdzić co mignęło mu przed oczami. Była to z pewnością najlepsza decyzja, jaką podjął tego dnia sierżant Turaj.

Okazało się bowiem, że w rowie leży ...człowiek. Mężczyzna w średnim wieku, w zakrwawionych ubraniach leżał twarzą do ziemi. Obok niego widoczne były ślady krwi, a kilka metrów dalej leżał rower. Policjant natychmiast udzielił pomocy pokrzywdzonemu, na którego czole zauważył głęboką, krwawiącą ranę i opuchnięte okolice oka. Wyciągnął mocno wyziębionego 44-latka z rowu, wezwał pogotowie ratunkowe i z rannym oczekiwał na jego przyjazd. Utrzymując kontakt werbalny, dowiedział się od osłabionego mężczyzny, że ten doznał urazu, przewracając się, gdy prowadził swój rower.

44-latek został zabrany na szpitalny oddział ratunkowy w Tarnowie. Na wyjaśnienie, do czego doszło na drodze, przyjdzie jeszcze czas. Teraz najważniejsze, żeby pan wrócił do zdrowia, czego mu serdecznie życzymy
 

Empatia powinna przyświecać każdemu z nas, a Tobie Arturze bardzo dziękujemy, wykonałeś kawał dobrej roboty.

 

Natalia Tryba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pan Piotr
Pan Piotr 14.04.2021, 18:12
Bardzo dobra robota i gratuluję czujności Panie Sierżancie. Tak jak na końcu artykułu podkreśliła Pani Redaktor Natalia empatia powinna być u każdego z nas. Nie bądźmy obojętni gdy widzimy ludzi leżących gdzieś na przystanku, gdzieś w przydrożnym rowie czy innym dziwnym miejscu. Pomóżmy jeśli potrafimy i mamy przeszkolenie, jeśli nie potrafimy lub się boimy wystarczy telefon na telefon ratunkowy. To nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie. Nie wyciągajmy pochopnych wniosków, że na pewno ta osoba jest pijana i śpi. Być może faktycznie jest pod wpływem alkoholu, ale istnieje również taka opcja, że dany człowiek zasłabł, bo ma np. cukrzycę i źle się poczuł, mógł mieć zawał, udar lub też jeszcze coś innego. Możliwości, przypadków i chorób jest wiele i z różnych powodów człowiek może źle się poczuć i zasłabnąć. Nawet w świetle prawa naszym obowiązkiem jest udzielenie pomocy osobom, którym grozi utrata zdrowia lub życia. Za nieudzielenie pomocy grozi odpowiedzialność karna. Zwracajmy uwagę także na innych ludzi, bądźmy dla siebie pomocni.

Pozostałe