Pocisk artyleryjski w swoszowskim lesie

  • 13.04.2021, 16:00
  • KMP Tarnów
Pocisk artyleryjski w swoszowskim lesie

W poniedziałek, 12 kwietnia br. do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk, który znajduje w lesie gminy Szerzyny. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski z zapalnikiem kalibru 100 milimetrów znajdował się pod cienką warstwą ziemi w lesie w Swoszowej, w gminie Szerzyny. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z Rzeszowa, którzy dzisiaj przed południem wywieźli niewybuch, aby go zneutralizować na poligonie.

Apelujemy o właściwe zachowanie przy znalezieniu tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe