Powrót wydziału gospodarczego do tarnowskiego sądu

  • 12.04.2021, 15:53
  • Daria Kurczab
untitled.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sądzie okręgowym w Tarnowie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Minister Sprawiedliwości Michał Woś, poseł Piotr Sak oraz prezes Sądu Okręgowego Andrzej Bosak. Na spotkaniu zostały przekazane ważne informacje dotyczące tarnowskiego wymiaru sprawiedliwości.

- Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął decyzję na prośbę i po pozytywnej rekomendacji Piotra Saka jako przewodniczącego sejmowej Komisji nadzwyczajnej do spraw kodyfikacji, ale też członka Komisji Sprawiedliwości na prośbę posła Kaczmarczyka, który niestety nie mógł być dzisiaj z nami, ale podjął decyzję o tym, żeby przywrócić wydział gospodarczy tutaj właśnie dla Sądu Okręgowego wy Tarnowie – mówi Michał Woś.

Jest to ważna informacja dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz wszystkich pracowników sądu.

- Dla dawnych miast wojewódzkich to jest kwestia prestiżu. Obsługę pod względem gospodarczym sądu tarnowskiego sprawuje w tej chwili Kraków. My to przywracamy, tak że wydział gospodarczy będzie utworzony decyzją Ministra Sprawiedliwości tutaj w Tarnowie i od dzisiaj rozpoczynają się pełną parą przygotowania – mówi Michał Woś.

Przedsiębiorcy nie będą już musieli jeździć do Krakowa.

- Wprawdzie pod względem Krajowego Rejestru Sądowego wiele spraw jest realizowanych online, ale jednak czasami ta wizyta w sądzie jest konieczna. Podobnie teraz w czasach pandemii przepisy pozwalają przeprowadzać różne rozprawy zdalne, pozwalają działać bardziej online, ale, sami Państwo wiedzą czasami ta wizyta jest konieczna, więc to jest niezwykle ważne, że nie trzeba będzie jeździć do Krakowa. Wiele spraw gospodarczych będzie można zrealizować tu na miejscu – mówi Michał Woś.

Jak podkreśla prezes Sądu Okręgowego Andrzej Bosak, w ubiegłym ciężkim roku pandemii sądy podołały zadaniom.

- Jesteśmy wdzięczni w tym wszystkim, którzy pamiętali o tym, że Sąd Okręgowy w Tarnowie działa szybko sprawnie i jest przede wszystkim proobywatelski i że będziemy mogli również wywiązywać się z innych zadań, co niewątpliwie przyczyni się do lepszego komfortu życia tym, którzy są na ziemi tarnowskiej, ulokowani, którzy tutaj ulokowali swoją przyszłość, chcą tutaj robić interesy, chcą dawać miejsca pracy – mówi Andrzej Bosak.

Ogłoszenie tej informacji to swoisty finał wielomiesięcznych rozmów i spotkań, które odbywały się odnośnie reaktywacji sekcji restrukturyzacji upadłości w Sądzie Rejonowym jak również wydziału gospodarczego w Sądzie Okręgowym.

- To kapitalna wiadomość dla mieszkańców Tarnowa jak również regionu tarnowskiego. Nie chcę wpadać w jakąś egzaltację czy przesadę, ale mamy do czynienia z dość atypową sytuacją, ponieważ dotychczas przez wiele lat amputowano kolejne instytucje, lecz tym razem odwracamy ten trend, więc jest to bardzo ważna i cenna inicjatywa – mówi Piotr Sak.

W planach jest również utworzenie kuratorskiego ośrodka pracy z młodzieżą, co da bardzo duże możliwości oddziaływania na młodych ludzi, którzy będą potrzebować pomocy.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe