Tragiczne zgony, mandaty za prędkość i brak maseczek oraz pijani za kierownicą – policja z regionu podsumowuje święta

  • 07.04.2021, 14:44
  • Wioletta Zarębska
mandaty-za-predkosc-i-brak-maseczek-oraz-pijani-za-kierownica-policja-z-regionu-podsumowuje-swieta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Święta na drogach subregionu tarnowskiego okazały się bezpieczne. Na terenie powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego oraz miasta Tarnowa na szczęście obyło się bez wypadków, jednak odnotowano 26 kolizji, zabrano też 33 prawa jazdy. Podobnie jak w latach ubiegłych policja złapała kilkunastu pijanych kierowców.

- Jeżeli chodzi o region tarnowski, czyli miasto Tarnów i powiat tarnowski to uważam, że było bardzo bezpiecznie. Przede wszystkim nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, było 17 niegroźnych kolizji, niestety zostało zatrzymanych kilku nietrzeźwych kierujących, uprawnienia do prowadzenia pojazdów straciło aż 31 kierowców, z czego troje za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym – wyjaśniał asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

- Na terenie powiatu brzeskiego nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Na naszych drogach doszło do trzech kolizji. Nie było też żadnej taryfy ulgowej dla pijanych kierujących, policjanci zatrzymali dwóch takich nietrzeźwych kierujących – mówił asp. sztab. Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku.

- Na terenie powiatu bocheńskiego prowadziliśmy wzmożone działania drogowe, w ich wyniku udało się ujawnić pięciu kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu oraz jednego będącego w stanie po użyciu środków odurzających. Na terenie naszego powiatu doszło w okresie świąt do pięciu kolizji drogowych, nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku drogowego, w którym byłyby osoby ranne – tłumaczył st. sierż. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

- Raportowaliśmy tylko jedną niegroźną kolizję 3 kwietnia w miejscowości Szczucin – dodawała asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

W trakcie świąt policja kontrolowała też czy mieszkańcy regionu stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

- Nadal zdarzają się ludzie, którzy świadomie lekceważą sytuację epidemiologiczną. Dąbrowscy policjanci ujawnili przez okres świąt 23 osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, na 14 z nich nałożono mandaty karne, wobec sześciu zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu – wyjaśniała rzeczniczka dąbrowskich policjantów.

- W wyniku prowadzonych interwencji udało się ujawnić 56 osób niestosujących się do obowiązku zakrywania ust i nosa maskami ochronnymi, na osoby te zostały nałożone represje, głównie w formie mandatów karnych – dodawał rzecznik bocheńskiej policji.

Z kolei tarnowscy policjanci mieli sporo pracy dwóch tragicznych zdarzeniach, do których doszło w trakcie świąt.

- W Wielką Sobotę w późnych godzinach wieczornych mężczyzna, 36-latek, wyskakuje z okna swojego mieszkania. Wcześniej jest zgłoszenie o podpaleniu i pożarze. W tym momencie są wykonywane czynności przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie w związku ze śmiercią tego mieszkańca Tarnowa ulicy Promiennej. W Wielki Poniedziałek na torach w kierunku Czarnej znajduje się mężczyzna. Pociąg pospieszny relacji Katowice-Rzeszów potrącił śmiertelnie tego mężczyznę. Okazuje się nim 56-latek, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej – dodawał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

W związku z tym zdarzeniem również prowadzone jest policyjne dochodzenie.

Dodajmy, że w trakcie świąt na terenie Tarnowa kontrolowano też liczbę wiernych w kościołach. W 7 przypadkach wykryto nieprawidłowości i przekroczenie limitów.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe