Tarnowska policja zapowiada kontrole drogowe

  • 31.03.2021, 17:10
  • Wioletta Zarębska
tarnowska-policja-zapowiada-kontrole-drogowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowska policja zapowiada kontrole drogowe tuż przed i w trakcie nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Sprawdzana będzie trzeźwość, prędkość kierowców oraz to czy jeżdżą oni na drogach Tarnowa i powiatu zgodnie z przepisami.

- Tarnowscy policjanci na pewno się pojawią na drogach. Będą pojazdy oznakowane jak i nieoznakowane. Tutaj proszę i apeluję do kierowców o przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu. To, że temperatury są sprzyjające, jest coraz cieplej, słońce coraz wyżej wychodzi, nie zwalnia nas z tego, abyśmy przekraczali dozwoloną prędkość – przypominał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

W ten sposób tylko w ubiegłym tygodniu 19 kierowców straciło prawo jazdy.

- I 19 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Strzeżmy się i apelujmy. Apelujmy cały czas, abyśmy jednak tej prędkości nie przekraczali, bo prędkość będzie nas zabierała, ale nie tam, gdzie chcemy – ostrzegał rzecznik tarnowskich policjantów.

W ostatnim czasie policja sprawdzała też, jak kierowcy zachowują się za kierownicą.

- Mamy taką naszą wewnętrzną akcję jeżeli chodzi o jazdę w pasach i z telefonami. Tutaj musimy zwracać uwagę, że telefon, który jest nam niezbędny, nie powinien być narzędziem podczas prowadzenia samochodu. Trzymanie tego urządzenia w ręku i rozmawianie nawet przez tzw. zestaw głośnomówiący nie zwalnia nas z tego, że policjant nie nałoży mandatu – mówił asp. Sztab. Paweł Klimek.

Dodajmy, że prowadząc samochód, można rozmawiać przez zestaw głośnomówiący np. wbudowany w system pojazdu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe