Tarnów. Masowy punkt szczepień w Arenie Jaskółka

  • 31.03.2021, 14:12
  • Daria Kurczab
aj.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital im. św. Łukasza w porozumieniu z miastem utworzy punkt masowych szczepień w Arenie Jaskółka. Placówka może ruszyć za ok. 2 tygodnie i szczepić nawet kilkaset osób dziennie.

- Pani dyrektor wystosowała taką prośbę, oczywiście za porozumieniem z panem wojewodą i Marszałkiem Województwa Małopolskiego, sugerując zorganizowanie tam masowego punktu szczepień. Pomysł ten przyjął się i jest obecnie realizowany. Ogólnie punkt ruszy po świętach – mówi Damian Mika.

Obecnie szpital św. Łukasza szuka personelu medycznego, który pomógłby w przeprowadzeniu akcji.

- Teraz trwają dyskusje nad tym, jaka załoga będzie potrzebna, ponieważ przy szczepieniu jest potrzebna osoba, która będzie kwalifikować do tego szczepienia. Również potrzebne są takie osoby, które będą rejestrować na to szczepienie i oczywiście same osoby, które będą tę szczepionkę podawać. Także jest to też budowa jakby nowej infrastruktury – mówi Damian Mika.

Lecznica jest szpitalem węzłowym i jako pierwsza w Tarnowie, już końcem grudnia ubiegłego roku, rozpoczęła szczepienia przeciw COVID-19.

- 27 grudnia rozpoczęliśmy szczepienie grupy medyków oraz personelu szpitala. Ponieważ to nie są tylko lekarze, pielęgniarki, ale również personel pomocniczy, pracownicy administracji również osoby, które sprzątają na co dzień w szpitalu. Wszyscy są pracownikami szpitala i o ich bezpieczeństwo chcieliśmy zadbać. Do tej pory zaszczepiliśmy pośród medyków blisko 2,5 tysiąca osób – mówi Damian Mika

Dyrektor szpitala św. Łukasza w Tarnowie Anna Czech przyznaje, że w mościckiej hali akcja szczepień będzie przebiegać sprawniej i bezpieczniej, prowadzenie jej w szpitalu nie służy pacjentom tej placówki i zajmuje gabinety.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dz
dz 02.04.2021, 08:36
Podwijam kiece i lece!!

Pozostałe