Zakliczyn zawsze wierny Świętemu Janowi Pawłowi II

  • 31.03.2021, 09:50
  • Źródło: Gmina Zakliczyn
Zakliczyn zawsze wierny Świętemu Janowi Pawłowi II
Mieszkańcom gminy i miasta Zakliczyn w sposób szczególny od wielu lat bliska jest osoba i nauczanie Świętego Jana Pawła II. Papież Polak jest honorowym obywatelem tej gminy i oficjalnym patronem Ziemi Zakliczyńskiej. Dlatego tamtejsi samorządowcy – inspirowani również przez mieszkańców – wyrazili w specjalnej rezolucji oburzenie z aktów profanacji miejsc związanych z najwybitniejszym z Polaków i ataków na naszego Ojca Świętego.

- Ta rezolucja ma charakter przede wszystkim symboliczny, aby pokazać przywiązanie do wartości chrześcijańskich i osoby Świętego Jana Pawła II, który jest niezwykle bliski mieszkańcom Ziemi Zakliczyńskiej. Wszyscy Polacy ogromnie wiele zawdzięczamy naszemu Papieżowi. Bez niego nie byłoby wolnej Polski, nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Dlatego nie możemy dalej biernie patrzeć na dokonujące się akty profanacji – mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

W rezolucji – przyjętej jednogłośnie przez Radę Miejską w Zakliczynie – wskazano, że w związku z pojawiającymi się atakami na Świętego Jana Pawła II, który od 2017 roku jest patronem Zakliczyna i Ziemi Zakliczyńskiej, radni wyrażają stanowczy sprzeciw wobec nasilających się aktów mających na celu zniesławić Jego Osobę.

„Jesteśmy zobowiązani do tego, by stać na straży dobrego imienia naszego Świętego Patrona, ponieważ dla mieszkańców Miasta i Gminy Zakliczyn pontyfikat Świętego Jana Pawła II miał wyjątkowe znaczenie. Jesteśmy dumni, że już w 1992 roku użyczył swojego Imienia Samarytańskiemu Towarzystwu w Zakliczynie, które prowadzi Dom Pogodnej Jesieni, wspierał powstanie i działalność Ośrodka Duszpasterstwa prowadzonego przez Ojców Dominikanów w Jamnej, a przede wszystkim, że przyjął Honorowe Obywatelstwo Gminy Zakliczyn, nadane Mu uchwałą Rady Gminy w Zakliczynie z dnia 28 sierpnia 1997 roku” – czytamy w rezolucji.

W dalszej części podkreślono, że Święty Jan Paweł II stał się powszechnie uznanym autorytetem dzięki spójności własnego życia z wartościami, które wyznawał i o których całym swoim życiem świadczył. Wielokrotnie miał odwagę podejmowania działań przełomowych, zawsze budując jedność i zasypując historyczne podziały.

Podobną rezolucję – w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II – przyjął wcześniej Sejmik Województwa Małopolskiego.

Źródło: Gmina Zakliczyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małopolska
Małopolska 02.04.2021, 09:26
Może jeszcze rezolucja wzywającą tych bogaczy biskupów o przekazanie swoich majątków na biednych !!!!
jp2gmd
jp2gmd 01.04.2021, 13:27
JP2GMD 21:37 PAPIEZ *** MALE DZIECI
Małopolska
Małopolska 31.03.2021, 22:50
Pragnę jaszcze dodać że Zakliczyn to nie ciemnogród !!!! Może warto zrobić rezolucję stop pedofilii w kościele
Małopolska
Małopolska 31.03.2021, 22:40
Burmistrzu !!!! Lepiej może opowiedzieć jak firma eko-dotacje zrobiła inspekcję u mieszkańców Zakliczyna za kwotę 180 złotych gdzie nie potrafiła odróżnić dachówki od eternitu !!! Znaleźli się obrońcy uciśnionych !!!!!

Pozostałe