Radość w sztabie armii Marcelka z Jadownik. Operacja chłopca już jutro

  • 30.03.2021, 11:10
  • Natalia Tryba
marcelek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tysiące zaangażowanych osób, wysłanych wiadomości i licytowanych przedmiotów. Wszystko po to, by Marcel z Jadownik przeszedł kosztowną operację, która uratuje mu życie. Choć początkowo potrzebna suma wydawała się być niemożliwa do zdobycia - udało się zebrać pieniądze.

Ostatnie tygodnie pokazały, że zaangażowanie i ludzka dobroć - nie mają granic. By uratować życie chłopca, należało zebrać 8 milionów złotych. 

Chęć niesienia pomocy zmobilizowała do działania wiele osób - wykorzystywano wszystkie, możliwe sposoby. 

Zbiórka na leczenie chłopca była jedną z największych w naszym regionie. O potrzebie Marcelka dowiedzieli się m.in. piłkarze i skoczkowie, którzy przekazywali przedmioty na licytacje. Członkowie grupy na Facebooku  wykazywali się pomysłami na to, czym zainteresować, by kwota zbiórki stale rosła. 

Jutrzejsza operacja jest dla Marcela ogromną szansą. Dawcą wątroby dla malucha z Jadownik jest jego ojciec. Rodzina od miesiąca przebywa w Chicago, bo Marcel poddawany jest dziesiątkom badań. Kwota, którą udało się zebrać, gwarantuje wykonanie przeszczepu. 
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe