Tarnów. Roman Ciepiela chce aby dworzec autobusowy pozostał w swoim miejscu

  • 24.03.2021, 16:19
  • Daria Kurczab
roman-ciepiela-chce-aby-dworzec-autobusowy-pozostal-w-swoim-miejscu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent miasta Roman Ciepiela ma pomysł na to, by dworzec autobusowy zachował swoją dotychczasową funkcję. Mimo że właściciel obiektu wypowiedział umowę najmu przewoźnikom, którzy z niego korzystali, może się okazać, że będzie zmuszony do zachowania funkcji dworca komunikacji publicznej.

- Uważam, że miejsce dzisiejszego dworca powinno zachować swoją funkcję i dlatego zwróciłem się do Rady Miejskiej o ustanowienie w tym miejscu planu zagospodarowania przestrzennego. - mówi Roman Ciepiela.

Roman Ciepiela ma propozycję na rozwiązanie tej sytuacji.

- Właściciel tego terenu ma dzisiaj wydaną decyzję z warunkami zabudowy na utworzenie centrum komunikacyjnego z funkcjami usługowymi, ale zachowaniem funkcji autobusowej takiego dworca autobusowego. Chcielibyśmy go zachęcić do takiego sposobu wykorzystania tego miejsca. Jeżeli radni podzielą mój pogląd, wówczas byłoby miejscowe prawo przypisane do tego miejsca obligujące każdego właściciela do prowadzenia takiej działalności – mówi Roman Ciepiela.

Zapytaliśmy o zdanie Tomasza Żmudę Radnego klubu Nasze Miasto Tarnów.

- Chcemy wysłuchać obie strony jako radni komisji rozwoju z panią przewodniczącą Agnieszką Danielewicz. Chcemy podjąć takie decyzje, żeby wyjść z tej trudnej sytuacji – mówi Tomasz Żmuda.

Miasto zaproponowało przewoźnikom, korzystanie z węzła przesiadkowego przy ulicy Kochanowskiego oraz z terenu przy parkingu Park and Ride, po południowej stronie dworca kolejowego.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe