Chcą edukować patriotycznie. Zarząd Województwa Małopolskiego zachęca do udziału w konkursie "Kocham Polskę"

  • 23.03.2021, 16:47
  • Natalia Tryba
mml-kocham-polske.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Województwo Małopolskie ogłasza nabór wniosków do otwartego konkursu ofert pn. Kocham Polskę. Mogą w nim wziąć udział organizacje pozarządowe i inne podmioty użytku publicznego. Cel jest prosty - projekty mają rozbudzić zainteresowanie młodzieży i promować postawy patriotyczne.

To nie tylko wywieszanie flag przy okazji świąt narodowych, ale i wsparcie edukacyjne w małopolskich szkołach - dodaje Marta Malec-Lech. Samorząd Województwa Małopolskiego od 2019 roku stara się realizować działania, które mają na celu wsparcie pamięci historycznej, o przodkach, tradycji i kulturze.

Konkurs dedykowany jest dzieciom i młodzieży z województwa małopolskiego, bo im wcześniej uda się ich zainteresować - tym lepiej wpłynie to na przyszłość. Organizatorzy mają nadzieję na dużą ilość podmiotów, które wykażą się kreatywnością w promowaniu patriotyzmu. Projekt zakłada realizację działań do końca 2021 roku, więc warto mieć na uwadze trwające obostrzenia z wynikającej pandemii. Szczegóły znajdują się na stronie województwa małopolskiego. Termin składania prac mija 23 kwietnia.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe