Tarnów. Tłumy chorych w szpitalu św. Łukasza. Konieczne jest zwiększenie liczby łóżek covidowych

  • 23.03.2021, 15:07
  • Daria Kurczab
tarnow-tlumy-chorych-w-szpitalu-sw-lukasza-konieczne-jest-zwiekszenie-liczby-lozek-covidowych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatnich dniach w Polsce padł rekord liczby zajętych łóżek i respiratorów. Sytuacja jest trudna także w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Z ponad 100 łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych zostało wolne tylko 20. Stan ten utrzymuje się od około tygodnia.

W ostatnich dniach w Polsce padł rekord liczby zajętych łóżek i respiratorów. Sytuacja jest trudna także w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Z ponad 100 łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych zostało wolne tylko 20. Stan ten utrzymuje się od około tygodnia.

- Sytuacja jest na pewno o wiele o wiele gorsza w tym momencie. Obecnie dysponujemy łóżkami w liczbie 108, natomiast wolnych łóżek mamy około 20 – mówi Damian Mika.

Podobnie jest w przypadku stanowisk respiratorowych na OIOM-ie.

- W tym momencie w użyciu mamy 11 respiratorów, czyli 11 pacjentów potrzebuje intensywnej opieki. Również taka sama liczba pacjentów korzysta z terapii wysoko przepływowej, czyli terapii wspomagającej oddychanie – mówi Damian Mika.

Kilka oddziałów zostało przekształcone do leczenia chorych na Sars Cov-2

- Łóżka rozdysponowane są na oddziale ortopedii oraz oddziale wewnętrznym. Kolejnym oddziałem to jest chirurgia onkologiczna. Tam są kolejne łóżka, natomiast pacjenci wymagający tej najbardziej intensywnej opieki przebywają na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, również na szpitalnym oddziale ratunkowym – mówi Damian Mika.

Jak informuje rzecznik szpitala Damian Mika, szpital planuje zwiększenie liczby łóżek covidowych

- Od czwartku będziemy zwiększać liczbę łóżek o kolejne – mówi Damian Mika.

Jak informują eksperci, służba zdrowia jest na granicy wydolności. Apelują oni o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Nadal zastosowanie ma tu zasada: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grzesiek
Grzesiek 24.03.2021, 06:24
Ale Kit.
dz
dz 24.03.2021, 07:20
Dokładnie to chciałem napisać

Pozostałe