Zmiany w gminie Borzęcin poprawią jakość życia mieszkańców. Będą nowe mieszkania i kolejne inwestycje

  • 12.03.2021, 20:00
  • Gabriela Kudła
borzecin-inwestycje-2021.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W gminie Borzęcin rok 2021 zwiastuje szereg nowych inwestycji przy udziale środków zewnętrznych zarówno z funduszy Unii Europejskiej jak i krajowych. W planach Strefa Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie-Borku, gdzie pozyskani zostali już inwestorzy, modernizacja Domu Ludowego w Borzęcinie, gdzie mieści się Gminny Ośrodek Kultury, oraz mieszkania dla młodych. Perspektywy rozwoju gminy na dzisiejszym spotkaniu omawiał wójt Janusz Kwaśniak.

Priorytetową inwestycją dla samorządu gminy Borzęcin jest budowa Strefy Aktywności Gospodarczej. Samorząd  na ten cel uzyskał wsparcie finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. 


Gmina Borzęcin znalazła się w grupie 13 gmin Małopolski, które 6 marca podpisały porozumienie w sprawie współpracy w zakresie utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Dzięki wsparciu inwestycji środkami zewnętrznymi szacuje się, że dzięki temu wartość mieszkań będzie niższa o ok. 40%. 


Zdaniem posła Stanisława Bukowca, Borzęcin znajduje się wśród gmin, które bardzo dobrze realizują swoje programy w oparciu, o różne źródła dofinansowań, w tym środki rządowe.  Poseł oferuje również późniejsze wsparcie samorządu w dalszych działaniach.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe