Guz mózgu zabija 3-letnią Blankę z Zalasowej. Jest szansa, by go powstrzymać

  • 11.03.2021, 12:51
  • Natalia Tryba
blanka-wideo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ma dopiero trzy latka, ale na jej drodze stanął przeciwnik do szczęśliwego dzieciństwa. Blanka Lipowska to mieszkanka Zalasowej, u której w lutym, w tarnowskim szpitalu, wykryto glejaka. Rodzice dziewczynki natychmiast zdecydowali się o podjęciu leczenia w Warszawie. Kolejny krok to wyjazd za granicę, ale koszty terapii to kwoty liczone w milionach.

Pomóc można na kilka sposobów – przede wszystkim oddając 1% swojego podatku. Powstała także grupa na Facebooku, do której codziennie dołączają setki osób licytujących I wystawiających przedmioty, ze sprzedaży których cała zebrana suma trafi na zbiórkę Blanki. Strażacy z OSP Poręba Radlna zachęcają do włączenia się w akcję zbierania nakrętek.

Rodzice Blanki w przyszłym tygodniu otrzymają informację nt. dokładnej kwoty, która będzie potrzebna na leczenie. Ci, którzy chcą pomóc już dziś, mogą wpłacać dowolne kwoty na portalu siepomaga.pl. Facebookową grupę z licytacjami można znaleźć pod nazwą  Blanka walczy z guzem.

Natalia Tryba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa Michalik-Kozioł
Ewa Michalik-Kozioł 11.03.2021, 13:37
Zachęcy do zbierania zakrętek do OSP Jodłówka-Wałki można dzwonić w każdej chwili 504892253 🥰

Pozostałe