Czternasta emerytura w listopadzie. Świadczenie wynosić ma 1250 złotych

  • 10.03.2021, 20:47
  • Gabriela Kudła
czternasta-emerytura-zus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się nie tylko do wypłaty trzynastej, ale również czternastej emerytury. Świadczenie ma trafić osób uprawnionych w listopadzie i wynosić 1250 złotych. Przysługiwać będzie tym, którzy na dzień 31 października mają prawo do świadczeń długoterminowych.

- Między innymi emerytury, renty, świadczeń przedemerytalnych, rent socjalnych i co najważniejsze prawo do tych świadczeń nie może być zawieszone na przykład ze względu na zbyt wysokie dodatkowe zarobki. Nie wszyscy otrzymają czternastą emeryturę w pełnej kwocie, tylko te osoby, których świadczenie podstawowe wynosi mniej niż 2900 złotych brutto - mówi Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS województwa małopolskiego.

Pozostałe osoby otrzymają emeryturę zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę.

  - Jeśli ktoś ma emeryturę w wysokości 3000 złotych, czternastą emeryturę dostanie pomniejszoną o 100 złotych. Aby dostać czternastkę, nie należy składać żadnych wniosków, zostanie ona wypłacona z urzędu. Nie będzie podlegała potrąceniom i egzekucji. Według naszych szacunków w całym kraju to świadczenie w całym kraju otrzyma ponad 9 milionów emerytów i rencistów-  mówi Anna Szaniawska.

Przypomnijmy, że tak zwane "trzynastki" zostaną wypłacone w kwietniu i w odróżnieniu od "czternastki" wszystkie uprawnione osoby dostaną taką samą kwotę, czyli 1250 złotych 88 groszy.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe