FLEXA ubezpieczenie nieruchomości – na czym polega?

  • 08.03.2021, 12:30
  • Artykuł partnera
FLEXA ubezpieczenie nieruchomości – na czym polega?

Ubezpieczenie nieruchomości to jedna z najważniejszych kwestii, jakich trzeba dopilnować przy zakupie domu czy później, podczas jego użytkowania. Każdy właściciel domu powinien zadbać o wybór polisy, która zapewni bezpieczeństwo finansowe nawet wtedy, gdy życie przyniesie niespodziewany wypadek. Na czym polega ubezpieczenie nieruchomości i czym jest ubezpieczenie FLEXA?

Na czym polega ubezpieczenie nieruchomości?Nieszczęśliwe przypadki zdarzyć się mogą każdemu. Często nie mamy na nie żadnego wpływu, a skutki, jakie mogą za sobą nieść potrafią być naprawdę bardzo dotkliwe. Pożary, powodzie, przepięcia czy uderzenie pioruna to tylko niektóre z tych sytuacji, które mogą spowodować bardzo kosztowne zniszczenia. Aby zminimalizować ryzyko poważnego nadszarpnięcia budżetu, warto wykupić polisę ubezpieczeniową. Pozwoli ona na pokrycie kosztów koniecznego remontu czy wymiany sprzętów w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie nieruchomości polega więc na tym, że właściciel nieruchomości płaci cyklicznie jakąś sumę pieniędzy, wykupując polisę ubezpieczeniową. W sytuacji nieszczęśliwego wypadku i konieczności kosztownych renowacji czy odbudowy, wszelkie koszty takiej inwestycji zostają pokryte funduszami z polisy.Ubezpieczenie FLEXA- na czym polega?


Polisa FLEXA to jedna z możliwości ubezpieczenia nieruchomości. Nazwa polisy pochodzi od sytuacji, które są objęte ewentualną ochroną ubezpieczeniową. F to Fire, czyli pożar, l to lightning, czyli uderzenie pioruna. Ex to explosion, czyli wybuch, A to Aircraft crash landing, czyli katastrofa lotnicza. Zaistnienie którejkolwiek z tych sytuacji jest przesłanką do tego, by skorzystać z polisy ubezpieczeniowej. Sytuacje te są jasno określone i nazwane, a to sprawia, że właściwie nieistotna jest skala zjawiska, np. czy pożar zajął cały dom czy tylko sutereny, ubezpieczonemu należy się wypłata odszkodowania. Istnieją także zjawiska nienazwane, których parametry są bardzo dokładnie określone. Więcej informacji na temat polisy FLEXA znajdziesz tutaj: https://porownywarka-ubezpieczen.pl/flexa-ubezpieczenie-nieruchomosci-na-czym-polega/.

 

Jak wybrać ubezpieczenie nieruchomości?

 

Wiesz już, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia nieruchomości. Pozostaje jednak wątpliwość, w jaki sposób wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia? Zdecydowanie najlepszą radą jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń: https://porownywarka-ubezpieczen.pl/. Taka opcja pozwoli na wybór polisy najbardziej korzystnej i opłacalnej. Wszystkie oferty zobaczysz w jednym miejscu, oszczędzając czas.

undefined

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe