Ruszyły remonty tarnowskich ulic. Zima zostawiła wiele uszkodzeń

  • 08.03.2021, 12:20
  • Daria Kurczab
ruszyly-remonty-tarnowskich-ulic-zima-zostawila-wiele-uszkodzen.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Remont tarnowskich ulic był konieczny od dłuższego czasu. Nawierzchnia wielu z nich jest w opłakanym stanie, a po zimie pojawiło się w nich jeszcze więcej dziur.

- Teraz realizujemy trzy spore zakresem inwestycje, które są finansowane w części Funduszu Dróg Samorządowych. To jest ulica Równoległa, jak również ulica Warsztatowa i ulica Romanowicza – mówi Artur Michałek.

Prace na ul. Warsztatowej będą prowadzone na odcinku około 200 metrów – od skrzyżowania z ulicą św. Katarzyny do skrzyżowania ze Sportową. Nowa nawierzchnia jezdni ma być wykonana z betonu asfaltowego. Wyremontowane zostaną chodniki i zjazdy do posesji. Jednak w pierwszej kolejności wykonawca planuje sfrezować starą nawierzchnię jezdni oraz rozpocząć prace rozbiórkowe. W kolejnym etapie zostanie wybudowany odcinek kanalizacji deszczowej, o długości 188 metrów. W czasie trwania prac ruch na tej ulicy będzie utrzymany, choć kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

- Bardzo prosimy o ostrożność kierowców, którzy będą korzystali z tych odcinków dróg. Będą tam wprowadzone ograniczenia w zakresie ruchu, również ten sam apel kierujemy do pieszych – mówi Artur Michałek.

Wartość wszystkich prac na ul. Warsztatowej to ok. 860 tysięcy zł, z czego ok. 360 tys. zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla województwa małopolskiego. Ul. Warsztatowa powinna być gotowa w III kwartale tego roku.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe