Szkoła Ponadpodstawowa w Zakliczynie z nowoczesnymi pracowniami

  • 04.03.2021, 19:38
  • Wioletta Zarębska
szkola-ponadpodstawowa-w-zakliczynie-z-nowoczesnymi-pracowniami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wyremontowane przestrzenie i nowoczesne urządzenia oraz programy – o to wszystko wzbogaciła się Szkoła Ponadpodstawowa w Zakliczynie. W tramach programu "Mistrzowie w zawodzie II" odnowiona i wyposażona w nowy sprzęt została pracownia gastronomiczna, powstała sala, w której realizowane będą kursy AutoCAD, a także doposażono pracownie do nauki zawodów z zakresu budownictwa.

- Szkolnictwo zawodowe w ostatnich latach przeżywa hossę na rynku pracy, potrzebni są dobrze wykwalifikowani, przygotowani fachowcy. Aby tak było, potrzebni są dobrzy nauczyciele i niezbędna jest nowoczesna baza dydaktyczna – mówił dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.

W uroczystości przecięcia wstęgi i otwarcia odnowionych pracowni udział wzięły władze powiatu. Starosta tarnowski Roman Łucarz zaznaczał, że w szkołach powiatowych stawia się na kształcenie specjalistów potrzebnych na rynku pracy.

- Musimy ze zdwojoną siłą przystąpić do tego, żeby nasze szkoły były naprawdę interesujące dla naszych uczniów i kształciły w zawodach, w których później znajdą pracę – bo to jest bardzo istotne, żebyśmy nie kształcili bezrobotnych – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

W tym ma pomóc unowocześnianie pracowni. Dzięki temu uczniowie będą się kształcić w warunkach odpowiadających tym jakie spotkają w miejscu pracy.

- Szkoła w Zakliczynie przeżyła nie kuchenną rewolucję, nie domową rewolucję, a rewolucję zawodową. W ramach projektu "Mistrzowie w zawodzie II" wzbogacono bazę dydaktyczną w branży gastronomicznej oraz budowlanej – dodawał Krzysztof Małek, dyrektor ZSP w Zakliczynie.

- Cały program "Mistrzowie w zawodzie II" we wszystkich szkołach powiatu tarnowskiego to jest ponad 5 milionów złotych. Dziękujemy tutaj Województwu Małopolskiemu za ten program i za Regionalny Program Operacyjny, w którym jest on usytuowany. Razem z montażem finansowym starostwa możemy te wszystkie pracownie zawodowe zmodernizować – dodawał Tomasz Stelmach odpowiedzialny w Zarządzie Powiatu Tarnowskiego za szkolnictwo.

Do szkoły w Zakliczynie z projektu "Mistrzowie w zawodzie II" trafiło 495 tysięcy złotych.

W uroczystości otwarcia pracowni oprócz dyrekcji szkoły i władz powiatu udział wzięli również: dyrektor wydziału edukacji, kultury i promocji starostwa powiatowego, radni – Irena Kusion i Józef Gwiżdż, Dawid Chrobak burmistrz miasta i gminy Zakliczyn oraz ks. Jan Mikulski, który poświęcił pracownie.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 06.03.2021, 07:44
Wreszcie poszliście po rozum do głowy !!!! Lepszy jeden fachowiec po zawodówce niż 100 magistrów nic niepotrafiących

Pozostałe