Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - pamięci poległych na terenie gminy Tarnów [FILM]

  • 01.03.2021, 11:55 (aktualizacja 01.03.2021, 12:03)
  • Zbigniew Filar
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tym razem proponujemy coś ekstra. Powstał film dokumentalny o żołnierzach niezłomnych z gminy Tarnów: Bezdrożami szli. Wyklęci. Premiera w poniedziałek, a wraz z filmem pytania quizowe wynikające z jego treści. - Film jest wyjątkowy, dotarliśmy do świadków tamtych wydarzeń, do rodzin żołnierzy niezłomnych. Proponujemy pytania quizowe, na które odpowiedzi znajdziecie właśnie w tym dokumencie, trzeba go dokładnie obejrzeć – mówi koordynator przedsięwzięcia, poseł Anna Pieczarka. W zamian – atrakcyjne nagrody.

Film dokumentalny trwa około 20 minut. Każdy kto poprawnie odpowie na pytania quizowe weźmie udział w losowaniu trzech głównych nagród. To smartfon, tablet i głośnik bezprzewodowy. Dodatkowo dla trzech osób przewidziano ekstra nagrody – 3 smartchwatche. Startujemy w poniedziałek, 1 marca, o 11.00. Konkurs potrwa do piątku, 5 marca, do 15.30. Każdy uczestnik może w nim wziąć udział tylko raz. Na stronie internetowej Gminy Tarnów będzie widniał specjalny bannerek z pytaniami do filmu. To propozycja dla uczniów od czwartej klasy szkoły podstawowej po seniorów. - Nie ograniczamy wieku, do którego można wziąć udział w quizie. To propozycja dla wszystkich – dodaje poseł Anna Pieczarka. 

To jeszcze nie koniec, bo do zabawy zachęcamy także młodszych uczniów. Dla dzieci z klas I do III proponujemy konkurs plastyczny Na tropach patriotyzmu, czyli zaprojektuj kartkę pocztową do bohatera – żołnierza wyklętego. Technika wykonania jest dowolna. Ważne, by uczniowie wykonali prace na zajęciach artystycznych w szkołach, a mają na to czas do 15 marca. Następnego dnia uczniowskie kartki pocztowe zostaną odebrane ze szkół. Prace oceni specjalna komisja, która wyłoni zwycięzców. 15 autorów najlepszych z nich otrzyma hulajnogi, wszystkie szkoły zaś, które wezmą udział w konkursie – profesjonalne zestawy plastyczne do pracy z uczniami. Do wszystkich uczestników konkursów trafią zestawy praktycznych gadżetów gminy Tarnów.

Ponadto 1 marca, w imieniu wszystkich mieszkańców, delegacja z gminy Tarnów uczci pamięć bohaterów na ich grobach. Relację z tego wydarzenia zamieścimy w osobnej informacji.

>>> QUIZ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH <<<

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe