Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, rehabilitują się w Kopalni Soli w Wieliczce

  • 26.02.2021, 18:07
  • TVN24/x-news
Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, rehabilitują się w Kopalni Soli w Wieliczce
Kopalnia Soli Wieliczka (woj. małopolskie). Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, rehabilitują się w Kopalni Soli w Wieliczce 135 metrów pod ziemią.

Dzięki nietypowym warunkom panującym pod ziemią wracają do formy znacznie szybciej.

- Korzystając z warunków klimatycznych które tutaj panują, czyli bardzo specyficznych, unikalnych, czyli odpowiedniej wilgotności, odpowiedniego nasolenia, korzystając z tych warunków, przeprowadzamy rehabilitacje oddechową, ogólnoustrojową – wyjaśniła pulmonolog, Krystyna Komnata.

- Polega to na tym, że pacjent zjeżdża do podziemnego uzdrowiska i w tym specyficznym klimacie ćwiczy. Ma zarówno ćwiczenia oddechowe, jak i ogólnousprawniające, wytrzymałościowe, siłowe, ale też relaksujące – wyjaśniła fizjoterapeutka Agata Kita.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe