Podpisano umowę na budowę żłobka w Łęgu Tarnowskim

  • 26.02.2021, 17:22
  • Wioletta Zarębska
podpisano-umowe-na-budowe-zlobka-w-legu-tarnowskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Łęgu Tarnowskim powstanie żłobek. Według założeń pomieści on 40 maluchów, a tym samym odciąży młodych rodziców w opiece nad dziećmi i pozwoli młodym mamom na powrót do pracy. To wyjście samorządu naprzeciw potrzebom mieszkańców.

- Staramy się pomóc wszystkim młodym małżeństwom, w których młode mamy chcą wrócić do pracy. To się wpisuje w taką naszą politykę, zarówno miejsca żłobkowe, jak również dodatkowa oferta miejsc przedszkolnych, bo też dodam, że wzbogaciliśmy ją o 50 nowych miejsc w roku 2019 – mówiła Marta Herduś, burmistrz miasta i gminy Żabno.

Budowa żłobka ma kosztować 3,8 miliona złotych, środki na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i Programu Maluch Plus. Umowa na tę inwestycję właśnie została podpisana, świadkiem tego wydarzenia był wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

- Bardzo się cieszę, dlatego, że mam przyjemność tutaj reprezentować pana premiera, a środki pozyskane na to zadanie są z programu Maluch Plus oraz z drugiego RFIL, czyli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski.

Budowa żłobka ruszy w najbliższych dniach, a zakończy się w grudniu tego roku.

- Myślę, że w ciągu tygodnia zostanie przekazana nam dokumentacja i teren budowy. Już w następnym tygodniu rozpoczynamy mobilizację i zagospodarowanie terenu budowy. Jeśli chodzi o termin, to jest to grudzień tego roku. Na razie jesteśmy dobrej myśli – mówił Marcin Święch, wykonawca inwestycji ze spółki Gordon & Great Consulting.

Placówka zacznie działać w styczniu przyszłego roku. Dzięki temu wzbogacona zostanie oferta gminy o kolejne miejsca w żłobkach.

- Tych miejsc żłobkowych mieliśmy do tej pory 15. W ubiegłym roku na jedno miejsce mieliśmy 3 kandydatów – 45 chętnych na 15 miejsc. Więc chcemy już w tym roku poszerzyć tę ofertę do 32 w miejscowości Żabno, a od stycznia nowego roku zaoferować kolejne 40 miejsc żłobkowych w Łęgu Tarnowskim – wyjaśniała burmistrz Marta Herduś.

W sumie w przyszłym roku dla maluchów będzie dostępne 72 miejsca w żłobkach na terenie gminy Żabno. Według diagnozy, którą przeprowadziła gmina, będzie to wystarczająca liczba. Stworzone miejsca sprostają zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez rodziców.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe