Powiat tarnowski czeka na decyzję rządu ws. dotacji na remont mostu w Ostrowie. Posłanka Anna Pieczarka: "Mam zapewnienie od pana premiera, że to wsparcie będzie"

  • 25.02.2021, 10:09
  • Wioletta Zarębska
powiat-tarnowski-czeka-na-decyzje-rzadu-ws-dotacji-na-remont-mostu-w-ostrowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Są kolejne zapewnienia o wsparciu rządu w sprawie remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że powiat tarnowski stara się o 30-milionową dotację, która pozwoli przywrócić ruch na przeprawie łączącej Tarnów z gminą Wierzchosławice i autostradą A4. W ostatnim czasie w tej sprawie z premierem Mateuszem Morawieckim rozmawiała posłanka Anna Pieczarka.

- Mam zapewnienie od pana premiera, że to wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych będzie i będzie w jak najwyższej kwocie. Dlatego też z taką dużą pozytywną energią na to wsparcie czekamy – wyjaśniała posłanka Anna Pieczarka.

Na decyzję w tej sprawie czekają władze starostwa, które po licznych zapewnieniach o tym, że pieniądze będą, postanowiły ogłosić przetarg na drugi, ostatni etap remontu. Dzięki temu – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – most będzie czynny szybciej. W pozytywnym scenariuszu mówi się, że przeprawa miałaby być oddana do użytku wiosną przyszłego roku.

- Takie są zamierzenia, tak jest to rozplanowane w projekcie wykonawczym. Jedynie warunki atmosferyczne, jakaś wysoka fala, stan rzeki może wpłynąć na wydłużenie bądź skrócenie techniki budowy i wykonanie tego terminu. Liczymy na to, że uda się to wszystko do początku roku przyszłego, czyli 2022 zakończyć – mówił w naszym programie "Raport Regionu" Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Ostatecznie władze starostwa będą musiały znać kwotę, jaką otrzymają z Funduszu Dróg Samorządowych przed podpisaniem umowy z wykonawcą.

- Biorąc pod uwagę, że ta procedura jest, władze starostwa będą mogły określić kwotę, która będzie potrzebna do tego dofinansowania. Oczywiście liczymy na to, że to dofinansowanie będzie w jak największej kwocie – dodawała posłanka Pieczarka.

Przypomnijmy, że most na Dunajcu w Ostrowie został zamknięty 27 listopada 2019 roku. Nie mogą z niego korzystać samochody, rowery ani piesi. Taką decyzję podjęto po wykonaniu specjalistycznych ekspertyz, które wykazały, że przeprawa grozi zawaleniem.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mi
Mi 25.02.2021, 12:29
A to ci nowość! Przez Ostrów płynie Dunaj! Coś takiego!

Pozostałe