Modny i wygodny – dom parterowy projekt

  • 26.02.2021, 16:36
  • Artykuł partnera
Modny i wygodny – dom parterowy projekt
Współczesna technologia budowlana daje pełną swobodę projektantom. Jakie projekty cieszą się szczególną uwagą?

Różnorodne sposoby na własne cztery ściany

Przez długie lata jedyną opcją były domy murowane z cegły. Wiązało się to ze zgromadzeniem ciężkich zasobów i żmudną pracą murarzy. Powstawały w ten sposób często ogromne domy wielorodzinne, które gromadziły w sobie całe pokolenia, piętro po piętrze. Nie można odmówić praktycznych walorów tego rodzaju budownictwu. Jednak dzisiaj – gdy technologia budownictwa jest w zupełnie innym miejscu – nie jesteśmy już skazani na model osadzony na pokoleniowej fortyfikacji. Domy mają być przede wszystkim wygodne, przestrzenne i dawać komfort rodzinie, która je zamieszkuje. Do dyspozycji mamy różne technologie budowlane. Wpływają one na tempo powstawania budynku, ale także pośrednio mają wpływ na środowisko naturalne.

Buduj w zgodzie z planetą

Współczesne murowane domy nie przypominają już tych sprzed kilkudziesięciu lat. Wprawdzie budowa również polega na układaniu cegieł, jednak technologia materiałów stoi na zupełnie innym poziomie. Domy murowane powstają z cegieł bądź pustaków. Są to dużo lżejsze materiały o innym składzie i same w sobie zawierają już elementy ocieplenia (puste przestrzenie wewnątrz). Dzięki temu dom stawia się szybciej i ma on lepsze właściwości termoizolacyjne. W ostatnich latach cieszą się popularnością domy panelowe. Dzięki nim można zbudować dom nawet w kwartał od momentu podjęcia decyzji o budowie. Powstają one z gotowych ekologicznych prefabrykatów i składane są w ekspresowym tempie. Da się zauważyć jednak brak ufności niektórych inwestorów dotyczący głównie żywotności. Pokutuje tutaj nasze przywiązanie do domów murowanych. Warto zaznaczyć, że domy panelowe mają żywotność przekraczającą sto lat. Bez wątpienia są godnym konkurentem domów z cegły.

Dom parterowy projekt – gotowe rozwiązania

Trendy w samym projektowaniu również uległy zmianom i nowym wpływom. Dawniej byliśmy przywiązani do piętrowych budynków wznoszonych z myślą o pomieszczeniu trzech pokoleń. Teraz często decydujemy się na dom parterowy projekt. Dlaczego są one tak popularne? Całe życie domowe odbywa się na jednym poziomie, co znaczna część ludzi uważa za szczególną zaletę. Przestrzeń nie jest rozdzielona wertykalnie, co daje poczucie spójności. Przestrzeń domu lepiej integruje się z ogrodem, a także jest wygodniejsza. Dom parterowy projekt to dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowanie nie lubią chodzić po schodach.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe