Ministerstwo Zdrowia przekaże kolejną karetkę do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie

  • 23.02.2021, 12:18
  • Wioletta Zarębska
ministerstwo-zdrowia-przekaze-kolejna-karetke-do-tarnowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejna, nowa karetka trafi do tarnowskiego pogotowia. Ma ją przekazać Ministerstwo Zdrowia. Obecnie trwają formalności, ambulans prawdopodobnie zasili tabor powiatowej stacji w przeciągu pół roku.

- Zaczynamy 2021 rok bardzo dobrą wiadomością. Kolejna karetka do naszej Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego ma dotrzeć w pierwszym półroczu tego roku – informuje Jacek Hudyma, wicestarosta tarnowski.

- Będzie to nowy ambulans, w pełni wyposażony. Mało tego, dyrektorzy mogą również w ramach tego projektu wnioskować o środki np. ochrony osobistej dla pracowników zatrudnionych w tym ambulansie, jak również o płyny dezynfekcyjne czy inne środki, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa – wyjaśniała posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

To już ósma karetka przekazana do tarnowskiego pogotowia w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku 4 karetki przekazał Urząd Marszałkowski w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, a kolejne trzy Ministerstwo Zdrowia.

- Tarnowskie pogotowie ratunkowe było już beneficjentem takich karetek – wyjaśniała Szczurek-Żelazko.

Na razie nie wiadomo gdzie będzie służyć nowy ambulans.

- W ostatnim czasie wymieniliśmy ten sprzęt właściwie w każdej filii, którą mamy. Karetka będzie umiejscowiona, w tym miejscu, gdzie ona będzie tego wymagała. Na dzień dzisiejszy nie mogę określić, bo też to będzie ustalane z dyrekcją Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego – mówił Jacek Hudyma z Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Dodajmy, że karetki w tarnowskim pogotowiu są na bieżąco wymieniane. Średnio jeden ambulans w ciągu roku pokonuje około 100 tysięcy kilometrów, co sprawia, że po kilku latach pojazdy te są mocno wyeksploatowane. Podarowane w ostatnim czasie karetki znacząco odciążą budżet pogotowia, z którego dotychczas kupowano nowe pojazdy.  

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe