Tarnów. MPK ma nowego prezesa

  • 23.02.2021, 09:59
  • Wioletta Zarębska
Tarnów. MPK ma nowego prezesa
Jak już informowaliśmy prezes MPK - Jerzy Wiatr, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Powodem jest zmiana pracy. Wiatr w ostatnim czasie wygrał konkurs na szefa Gdańskich Autobusów i Tramwajów i zdecydował się przyjąć nową posadę. Jego okres wypowiedzenia w tarnowskiej spółce trwa do 26 lutego. Po złożeniu rezygnacji przez Wiatra, pojawiały się głosy, że ciężko będzie znaleźć następcę, który równie prężnie będzie rozwijał MPK. W dniu 23 lutego, urząd miasta przekazał informację, w której podał, że nowym szefem spółki komunikacyjnej zostanie Anna Reising, obecna dyrektor finansowa i główna księgowa MPK.

Publikujemy pełny komunikat urzędu miasta:

"1 lutego rezygnację z funkcji prezesa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie złożył Jerzy Wiatr. 22 lutego Rada Nadzorcza MPK powołała na to stanowisko Annę Reising, dotychczasową dyrektor finansową i główną księgową miejskiej spółki.

Anna Reising obejmie stanowisko prezesa z dniem 27 lutego, wybrana została na trzyletnią kadencję. Nowa prezes MPK była dotychczas dyrektor ekonomiczną spółki i główną księgową.

Nowa prezes ma 49 lat, pochodzi z Tarnobrzegu, ukończyła Liceum Ekonomiczne w Sandomierzu i studia magisterskie na Uniwersytecie Mari Skłodowskiej – Curie na wydziale ekonomicznym. A. Reising dotychczas pracowała w Zakładzie Remontowym Urządzeń Gazowniczych, gdzie kierowała działem finansowo księgowym, później była członkinią zarządu i dyrektorem ds. ekonomiczno – finansowych firmy. Kolejnym miejscem jej pracy była spółka PGNIG Technologie S.A. (spółka przejęła Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych oraz trzy inne spółki z grupy kapitałowej), gdzie była główną księgową i szefową działu ekonomicznego. Od września 2017 roku, w wyniku wygranego konkursu, była dyrektor finansową i główną księgową w MPK". 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe