Rusza budowa bloku w Lusławicach. Inwestycja powstaje w ramach programu Mieszkanie Plus

  • 22.02.2021, 20:36
  • Wioletta Zarębska
rusza-budowa-bloku-w-luslawicach-w-ramach-programu-mieszkanie-plus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
40 lokali wykończonych pod klucz powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus w gminie Zakliczyn. Blok zostanie wybudowany w miejscowości Lusławice, nieopodal będzie cała potrzebna infrastruktura. Ponadto obiekt powstanie w dogodnej lokalizacji w pobliżu szkoły, sklepu, przychodni czy kościoła. Budowa ruszy niebawem, a inwestycja ma być gotowa końcem września przyszłego roku. Jak wyjaśnia burmistrz Zakliczyna, zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest duże.

- To 78 ankiet na te 40 mieszkań. Myślę, że to pokazuje, jak bardzo to zadanie jest potrzebne do realizacji na terenie gminy Zakliczyn. Bardzo wiele rodzin z dziećmi, również seniorzy. Interesują się tym programem. Decydując się na realizację tego zadania, wsłuchiwaliśmy się w potrzeby naszych mieszkańców – wyjaśniał Dawid Chrobak, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn.

Zakliczyn na budowę bloku pozyskał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na ten cel gmina otrzymała 8,5 miliona złotych.

- Gmina Zakliczyn równa się skuteczność. Skuteczność w pozyskiwaniu środków europejskich, ale przede wszystkim skuteczność w pozyskiwaniu środków rządowych – chwalił wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

- Tutaj cały w tym ambaras, żeby dwoje chciało naraz – podsumowywał wiceminister Włodzimierz Bernacki. - Ta oferta, która została skierowana do samorządu, jest jednak ofertą też wymagającą. Wymagającą doświadczenia, wymagającą wiedzy i wymagającą również wytrwałości, a tej wytrwałości panu burmistrzowi, samorządowcom gminy Zakliczyn nie brakuje.

- Takim łącznikiem i takimi ważnymi osobami, które wspierają nas samorządowców - bo my jesteśmy samorządowcy, który na dole mają bezpośredni kontakt z tymi mieszkańcami, wiedzą, jakie oni mają potrzeby – są osoby, które lobbują, pomagają, wspierają, doradzają na szczeblach rządowych, czy szczeblach centralnych – dodawał wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Takimi łącznikami są posłowie, których w Zakliczynie nie zabrakło. Zwracali oni uwagę, że to pierwsza gmina w regionie, która zdecydowała się na inwestycję z programu Mieszkanie Plus.

- To jest pierwsza taka inwestycja w naszym regionie, na zmieni tarnowskiej. Gratuluję panie burmistrzu, całemu samorządowi, że podjęliście to potężne wyzwanie, wybudowanie tego typu obiektu – mówił poseł Wiesław Krajewski.

- Gmina Zakliczyn dołącza do pionierskich miast realizujących program Mieszkanie Plus. Trzeba powiedzieć, że ten program w założeniach był bardzo dobry. Był pewne jego niedoskonałości, ale one zostały już w tym momencie ulepszone i wchodzimy w tak naprawdę z czwartego, piątego biegu na bieg turbo – dodawał poseł Piotr Sak.

Budowanie nowych mieszkań, to też sposób na zachęcanie rodzin do osiedlania się, lub pozostania w rodzinnej miejscowości.

- Polityka prorodzinna. Wiemy, że byśmy mogli się rozwijać, aby mogły rodziny planować następne pokolenia, planować dzieci to muszą mieć miejsce, w którym będą mogli mieszkać – zaznaczała posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

- Cieszę się, że ludzie chcą tutaj przyjeżdżać, że chcą tutaj zostać. Sama też wiem, będąc w różnych środowiskach, że mieszkańcy miast – wspomnę,  chociażby o mieście Tarnowie – chcą tutaj kupować działki, chcą tutaj być, chcą tutaj mieszkać – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

W konferencji prasowej udział wziął też Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Zakliczyn – Michał Wojtkiewicz, który mówił:

- Dawid Chrobak przede wszystkim ma tę siłę, że mu się chce robić, że ma wizję – to jest bardzo istotne i trzecie, że potrafi skomponować bardzo dobre projekty.

Inwestycja ma kosztować ponad 6,8 miliona złotych. Obiekt wybuduje firma Neobud z Rożnowa. Co ważne, gmina Zakliczyn już planuje powstanie kolejnego takiego budynku – tym razem w miejscowości Paleśnica.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe