Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie wiedzy o ks. Prałacie Józefie Porembie pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”

  • 20.02.2021, 13:19
  • Powiat dąbrowski
Zapraszamy do udziału w powiatowym konkursie wiedzy o ks. Prałacie Józefie Porembie pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Parafia Rzymsko-Katolicka pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, organizuje dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego  konkurs wiedzy on-line o ks. Prałacie Józefie Porembie pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”.

Celem konkursu jest między innymi upamiętnienie osoby ks. Józefa Poremby, pogłębienie wiedzy na temat Jego osoby oraz dokonań na rzecz dąbrowskiej parafii i dekanatu oraz rozpropagowanie wartości głoszonych przez ks. Prałata. Konkurs odbędzie się w formie  testowej on-line. Uczestnik powinien posiadać znajomość treści  książki pt. „Pod opieką Maryi życie i dzieła ks. Prałata Józefa Poremby”.

Każda szkoła zgłaszająca chęć uczestnictwa w konkursie przesyła na adres mailowy: [email protected] kartę zgłoszeniową oraz oświadczenia i wyznacza nauczyciela, który odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie konkursu w swojej szkole. Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do dnia 10 marca 2021 roku.

Ponadto w ramach obchodów I rocznicy śmierci ks. Prałata Józefa Poremby  planuje się w 2021 roku zorganizowanie w miesiącu czerwiec/lipiec pleneru malarskiego skierowanego do wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, którego motywem przewodnim będą budowle – wielkie dzieła jakie pozostawił po sobie ks. Józef Poremba.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!!!

PLIKI DO POBRANIA

Powiat dąbrowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe