Nic nie zastąpi normalności, czyli debata na temat kultury w Centrum Sztuki Mościce

  • 19.02.2021, 13:00
  • CSM
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mimo że pandemia może być źródłem kultury, nic nie zastąpi normalności, czyli bezpośredniego kontaktu z widzem, odbiorcą. Do takiego wniosku doszli uczestnicy debaty w ramach CSM Studio pod hasłem Kultura w czasie pandemii. Pandemia jako źródło kultury. W rozmowie, tuż po podpisaniu czwórporozumienia o współpracy tarnowskich instytucji kulturalno – edukacyjnych Województwa Małopolskiego, wzięli udział Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Dyrektor Centrum Sztuki Mościce Anna Chmura, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Beata Kania, Dyrektor Małopolskiego Centrum Edukacji Nauczycieli ośrodek w Tarnowie Ewa Sojat i pełniący obowiązki Dyrektora Muzeum Okręgowego Kazimierz Kurczab.

Uczestnicy debaty zastanawiali się m.in. nad tym na ile pandemia spowodowała dodatkową kreatywność poszczególnych instytucji, które zmuszone zostały swoją działalność przenieść do świata wirtualnego, co dobrego, paradoksalnie, może z tego wynikać oraz czy, po powrocie do funkcjonowania bez obostrzeń, publiczność wróci w pełni do sal teatralnych, kinowych czy koncertowych.

Przypomnijmy, czwórporozumienie zawarto „W celu połączenia sił i środków, aby w rzeczywistości XXI wieku i na miarę wyzwań współczesności wspólnie pielęgnować, upowszechniać, rozwijać i  promować kulturę oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe”. Pomysłów na współdziałanie jest wiele.

Czy mogą być one antidotum na trudny czas dla edukacji i kultury? Zapraszamy do obejrzenia debaty: Kultura w czasie pandemii. Pandemia jako źródło kultury.

 

 

CSM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe