Ostatnie dni wystawy "Elementarz polskiego dizajnu" w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych

  • 18.02.2021, 16:46
  • Źródło: BWA Tarnów
bwa-elementarzgot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tylko do tej niedzieli w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych w Parku Strzeleckim można zobaczyć wystawę „Elementarz polskiego dizajnu”, która prezentuje 100 kultowych przykładów polskiego wzornictwa.

Zabawka Smok Wawelski Zofii Stryjeńskiej, meble prezydenta Mościckiego, logo LOT-u, Ptasie Mleczko, kotwica – symbol Polski Walczącej, aparat fotograficzny Alfa, adapter Bambino, magazyn „Ty i ja”, buty Relaksy, ceramika z Bolesławca, koszulka Pan Tu Nie Stał…

Długo można byłoby wymieniać wszystko, co pokazuje wystawa „Elementarz polskiego dizajnu”, ale najważniejsze to chyba to, że dzięki niej budzą się wspomnienia wielu pokoleń Polaków, a młodzieży i dzieciom można pokazać kultowe przedmioty, na których się wychowaliśmy.

„Wstąpiłam przypadkiem podczas spaceru w Parku, jestem zachwycona, patrzę i od razu budzi się tyle wspomnień” – zachwyca się 70-letnia pani Zosia.

„Przyszedłem drugi raz, tym razem z córką by pokazać jej rower Wigry 3, który dostałem na swoją komunię!” – mówi pan Karol, rocznik ’75.

„Lubię dizajn, bo studiuję projektowanie, ale najbardziej podobają mi się ilustracje, które towarzyszą tej wystawie” – komentuje studentka.

„Ta wystawa tak dużo uczy, pokazuje że rzeczy, które ja znam zostały zaprojektowane tak dawno temu, np. logo LOT-u w 1929 roku albo Ptasie Mleczko w 1936 roku. To dla mnie szok. Szacun dla polskich projektantów” – mówi Kuba, rocznik 2002.

„Otwarliśmy tę wystawę na 17. Festiwal Sztuki ArtFest jako jedną z głównych atrakcji ostatniej edycji ArtFestu. Dwa lata zabiegaliśmy by ściągnąć ją do Tarnowa. Przedłużyliśmy czas jej trwania i wydłużyliśmy godziny otwarcia BWA by więcej osób mogło ją zobaczyć. Bardzo gorąco polecam” – mówi szefowa BWA Ewa Łączyńska-Widz.

Wystawa jest prezentowana tylko to niedzieli 21.02.2021 w Pałacyku Strzeleckim. Można zobaczyć ją jeszcze w czwartek i piątek w godzinach 10:00-18:00 i w niedzielę w godzinach 12:00-19:00. Bilet na nią kosztuje: 5 zł cały, 3 zł ulgowy, 1 zł czwartkowy, bezpłatnie wchodzą dzieci do lat 7.

W Pałacyku Strzeleckim też do tej niedzieli można zobaczyć wystawę „PomacajSię” – portrety kobiet doświadczonych rakiem piersi, której towarzyszyła ciesząca się popularnością akcja „Cycuszki ArtFesetowe”. W oddziale galerii w budynku Dworca PKP do 7 marca oglądać można wystawę „Elementarz polskiej kultury”.

Źródło: BWA Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe