Coraz bliżej do przebudowy ulic Ablewicza i Błonie. Miasto podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej

  • 17.02.2021, 13:58
  • Gabriela Kudła
rozbudowa-ulic-ablewicza-i-blonie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto podpisało umowę na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji dwóch ważnych inwestycji w Tarnowie- rozbudowę ulic Błonie i Ablewicza. Przetarg wygrała tarnowska firma, która na ten moment przygotować ma koncepcje rozbudowy ulicy Błonie w dwóch wariantach, wybór jednego z nich będzie uzależniony od rozwiązań, które zostaną zastosowane na skrzyżowaniu: Błonie-Spokojna-Nowodąbrowska oraz Błonie-Bora-Komorowskiego.

- Po uzyskaniu dokumentacji projektowej i stosownych decyzji administracyjnych, czyli między innymi decyzji z zezwolenie na realizację inwestycji drogowej będzie można mówić, fizycznie już realizacji przedsięwzięcia.  W międzyczasie będziemy chcieli pozyskać dodatkowe środki na realizację tego celu - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie 

Projekt rozbudowy ul. Ablewicza przewiduje przebudowę, przedłużenie oraz połączenie ulicy z drogami osiedlowymi. Koncepcja ma być podzielona na kilka etapów.

 - Odnośnie utrudnień dla kierowców w przypadku ulicy Ablewicza, to temat odległy, ale nie zakładamy takich utrudnień, gdyż tam natężenie ruchu jest małe generalnie skupimy się na budowie drogi, która będzie przebiegała przez tereny niezagospodarowane- mówi Artur Michałek 

Ulica Błonie na całej długości ma być dwujezdniowa, przebudowane zostaną także skrzyżowania, powstaną dodatkowe pasy ruchu, które ułatwią wykonywanie manewrów skrętu.

 - Błonie to przede wszystkim poprawa standardu technicznego tej drogi na całym przebiegu pomiędzy ulicą Nowodąbrowską a Jana Pawła II będzie ona miała przekrój dwujezdniowy, zostanie wyposażona w dodatkowe pasy ruchu, a przede wszystkim zostaną przebudowane dwa skrzyżowania - mówi Artur Michałek 

Po rozbudowie na ulicy Błonie pojawić się mają także zatoki autobusowe, planowana jest budowa ścieżki rowerowej oraz chodników. Skrzyżowania objęte będą Systemem Inteligentnego Transportu.  

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
West
West 20.02.2021, 09:59
Czyli nic nowego, będzie rozkopane i będzie stać wszystko. A kasa zniknie sprawa ucichnie.

Pozostałe