Gdzie kupić okna od producenta - jakie okna z Polski wybrać?

  • 16.02.2021, 15:08
  • Artykuł partnera
Gdzie kupić okna od producenta - jakie okna z Polski wybrać?

Bez okien nie ma ciepłego domu. Są one odpowiedzialne za dostęp do światła, oszczędność energii i mogą być także elementem dekoracyjnym. Warto zacząć myśleć nad ich zakupem na etapie inwestycji budowy domu i wziąć pod uwagę kilka czynników. Co warto wiedzieć przed ich wyborem, dowiesz się poniżej.

  1. Jakie rodzaje okien znajdziemy na rynku?
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Jakie rodzaje okien znajdziemy na rynku?

Obecnie okna wykonuje się z trzech materiałów: PCV, drewna i aluminium. Każdy rodzaj ma inne właściwości i stosowany jest w innych typach budynków. Najczęściej stosowanym materiał jest plastik. Okna PCV można znaleźć w blokach, budynkach firmowych czy prywatnych domach. Jego charakterystyką jest dobra izolacja. Okna drewniane sprawdzą się miejscach tradycyjnych i w naturalnym stylu. Mają trochę gorszą izolację, ale prezentują się niezwykle. Używa się je w domach przypominających dworki lub zabytkowych restauracjach. Ostatnim typem są okna aluminiowe, które nie są tak popularne. Ich cena jest wyższa i nie dopasowują się do każdego wnętrza. Najczęściej stosuje się je w domach z nowoczesnym stylem i w budynkach firmowych. Ich zaletą jest wytrzymałość i lekkość, dlatego sprawdzają się w pomieszczeniach z dużym przeszkleniem. Szukając niezawodnych i tanich okien warto skusić się na ofertę firmy Fenster-Welten-GmbH - fenster aus Polen.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien?

Istotnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie jest współczynnik przenikania ciepła. Mówi o tym jak szczelne jest okno i ile ciepła jest zatrzymywana wewnątrz. Taki współczynnik określa się jako U. Im jest niższy, tym szczelniejsze jest okno. U nie może być wyższe, niż 1,1. Na wysokość czynnika wpływa rama z odpowiednią liczbą komór, gdyż im jest ich więcej, tym współczynnik jest niższy. Dobrze gdy główna komora wypełniona jest warstwą izolacyjną. Ważnym czynnikiem jest także liczba szyb w oknie, najlepiej gdy mamy okna 3 lub 4-szybowe. Nie są one jednak normalnością i standardem są dwie szyby.

Warto także wziąć pod uwagę rodzaje zabezpieczeń. Istotne są te, które chronią przed włamaniem, np. folia antywłamaniowa. Nakleja się ją na zewnętrzną szybę, uniemożliwiając jej zbicie. Istnieją producenci, którzy stosują specjalne rygle i rolki, które przy próbie podważenia skrzydła się zaciskają. W przypadku zabezpieczeń dla dzieci istnieją folię naklejane od wewnętrznej strony. Producenci montują także specjalny rodzaj klamek, z kluczykiem czy przyciskiem, uniemożliwiając otworzenie okna.

 

 

Fenster Welten GmbH
Günstig Fenster aus Polen

str. Ziegelstraße 38
15230 Frankfurt an der Oder

E-mail: [email protected]
Tel.: 033586924586
WWW:
https://www.polnischefenster24.de/

undefined

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe