Tarnowskie instytucje województwa małopolskiego łączą siły

  • 12.02.2021, 18:15
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-02-12-csm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Cztery instytucje kultury województwa małopolskiego zlokalizowane na terenie Tarnowa podpisały umowę o współpracy. Jej celem – jak czytamy w porozumieniu – jest: "połączenie sił i środków, aby w rzeczywistości XXI wieku (...) wspólnie pielęgnować, upowszechniać, rozwijać i promować kulturę oraz wartości patriotyczne i niepodległościowe". Umowa została sygnowana w Centrum Sztuki Mościce.

- To ważne dla nas wszystkich, że w tak trudnym okresie łączymy nasze siły, zasoby, nasz potencjał i nasze doświadczenie w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć w dziedzinie edukacji i kultury – mówiła Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.

- Naszym zadaniem jako placówek kulturalnych, oświatowych, edukacyjnych jest gromadzenie i przekazywanie wiedzy o historii, tradycjach, obyczajach Małopolski i Polski, szerokiej społeczności, a przede wszystkim tej najmłodszej, która powinna znać swoje korzenie, która powinna wzrastać w poczuciu przynależności do regionu, narodu, która powinna ją szanować i godnie reprezentować – dodawała Beata Kania, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.

- Niewątpliwie to dzisiejsze porozumienie jest to klucz do wysokiej jakości edukacji – mówiła Ewa Sojat, wicedyrektor MCDN ds. ośrodka w Tarnowie.

- Po wielu miesiącach przerwy na nowo się otwieramy, na nowo otwierane są nasze instytucje. Wracamy na prawidłowe tory naszej działalności. W związku z tym jak najbardziej na miejscu jest to dzisiejsze wydarzenie, żebyśmy to czynili wspólnie – zaznaczał Kazimierz Kurczab, p.o. dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Porozumienie zostało zawarte w obecności przedstawicieli Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Uważamy, że wspólnie jest łatwiej organizować duże przedsięwzięcia. Oprócz tego, niewątpliwie łatwiej jest również wspólnie ubiegać się o dofinansowanie na te duże wydarzenia - wyjaśniał Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

- To bardzo dobrze, że małopolskie jednostki kultury, edukacyjne dobrze wydatkują środki europejskie – mówił do dyrektorów wicemarszałek Łukasz Smółka.

- Wierzę w to, że połączenie tych sił sprawi, że oferta edukacyjno-kulturalna będzie szersza i też będzie docierała do szerszego grona odbiorców. Tutaj mam na uwadze przede wszystkim dzieci i młodzież – dodawała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

W spotkaniu udział wzięła też posłanka Anna Pieczarka, która mówiła:

- Doczekaliśmy momentu kiedy Zarząd Województwa Małopolskiego jest u nas w skromnym Tarnowie. Tego nie było dawniej. Ja jestem z tego niezmiernie dumna. Cieszę się, że dzisiaj możemy się spotkać i że mogę być tutaj z państwem też jako były członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Podpisanie umowy poprzedził występ Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Spotkanie zamknęła debata na temat kultury.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe